1397/04/12

معرفي كشور بلغارستان

بلغارستان كشوري است كه در جنوب شرقي اروپا واقع شده است. پايتخت اين كشور شهر صوفيه ميباشد. زبان رسمي اين كشور بلغاري و واحد پول آن لِف است.منطقه امروزي بلغارستان درگذشته در قلمرو تراكيه‌اي‌ها قرار داشته . از جمله مهمترين شهرهاي بلغارستان مي‌توان به پلووديف، وارنا، بورگاس و روسه اشاره كرد. در ادامه بانوين تراولهمراه باشيد.

براي مشاهده تورهاى بلغارستان كليك كنيد

يكي از شهرهاي بندري و زيباي اين كشور، وارنا نام دارد كه منطقه ساحلي گلدن سندز (golden sands) را در خود دارد. وارنا يكي از زيباترين شهرهاي ساحلي بلغارستان است كه در آن جاذبه هاي گردشگري فراواني وجود دارد و همچنين مسافران سرگرمي هاي زيادي در آن خواهند داشت. اين منطقه از نظر اقتصاد گردشگري، نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم كشور بلغارستان دارد. اهالي اين منطقه از انواع و اقسام روش ها براي كسب درآمد بهره مي‌برند. اجاره دادن سايه‌بان و تخت در حاشيهٔ ساحل و همينطور اجاره دادن خودرو، موتورسيكلت، دوچرخه و اسب‌هاي كوتاه قد از جملهٔ اين روش هاست. در بازارچه‌هاي اطراف اين منطقهٔ ساحلي نيز، انواع و اقسام جانوران (نظير طوطي، ميمون، تمساح و مارهاي كوچك و بزرگ) موجود است تا گردشگران در ازاي پرداخت مبلغي آن‌ها را در اختيار بگيرند و عكس يادگاري بيندازند.
وارنا سرمايه ي دريايي كشور بلغارستان است كه جذاب‌ترين شهر ساحلي درياي سياه ميباشد كه هر سال گردشگران بسياري را از نقاط مختلف جهان به خود جذب مي‌كند. وارنا تركيبي از يك شهر بندري، تفرجگاه ساحلي و پايگاه نيروي دريايي است كه گرچه چهره مدرن به خود گرفته است، اما از ميراث تاريخي‌اش به خوبي نگهداري مي‌كند
از جمله بناهاي تاريخي بلغارستان :
1) كليساي بويانا: اين كليسا متعلق به قرن چهاردهم ميلادي است كليسا و باغ آن در فهرست آثار جهاني يونسكو است.
2) كليساي هاگيا صوفيا: اين كليسا در قرن ششم ميلادي ساخته شد و بارها تغييراتي در آن رخ داد اين كليسا در زمان تسلط عثماني‌ها بر بلغارستان به عنوان مسجد استفاده مي‌شد.
مهم نيست كه تا به حال چه ساحل هايي را ديده باشيد ، سواحل ماسه‌هاي طلايي وارنا حتما شما را شگفت‌زده خواهد كرد؛ جايي كه تا چشم كار مي‌كند ماسه طلايي است و درياي سياه به زيباترين شكل خودنمايي مي‌كند. نمي توان به بلغارستان سفر كرده و از ساحل شني زيباي آن با آب و هواي سوزان، چشم پوشي كرد. در ساحل بلغارستان مي توانيد بهترين سرگرمي ها را داشته باشيد و خاطرات هيجان انگيزي را تجربه كنيد. در مركز شهر بزرگ‌ترين حمام سنتي رومي را خواهيد ديد و در موزه باستان‌شناسي سفري به تاريخ بلغارستان خواهيد داشت
اگر اهل تفريح و آشنايي با زندگي روزمره مردم شهر هستيد بهترين مكان رستوران‌هاست؛ جايي كه مردم هر روز با جنب و جوش فراواني گردهم مي‌آيند تا هيجان يك شهر بندري را دوباره زنده كنند. در اطراف وارنا هم جاذبه‌هاي زيادي وجود دارد؛ ساحل سوتي كنستانتين و شهر جذاب بالچيك را نبايد در سفر به وارنا از دست بدهيد.به وارنا لقب «مرواريد درياي سياه» داده اند ؛ كه به واسطه تركيب دريا، سواحل شني و باغ‌هاي آن است.
ساختمان‌هاي وارنا حس خاطره انگيزي به شهر داده است. هر كدام از آنها در سبك خاصي ساخته شده و رنگ‌هاي متفاوت آنها تصاوير نقاشي شده با مداد رنگي را به ذهن بيننده مي‌آورد. امروز وارنا يك شهر محبوب در بين هنرمندان و روشنفكران است؛ شهري كه براي هر سليقه‌اي جاذبه دارد. گرچه اكثر مردم اين شهر را به عنوان پايتخت ساحلي بلغارستان مي‌شناسند، اما واقعيت اين است كه جداي از دريا و سواحل زيبا وارنا گزينه‌هاي گردشگري ديگري هم دارد از جمله بناهاي تاريخي، ساختمان‌هاي زيبا و موزه‌هاي غني و ... بنابراين براي بستن چمدان‌تان ترديد نكنيد و با خريد تور بلغارستان و تور وارنا از تابستان خود لذت ببريد.

ارزان ترين نرخ تور هاي بلغارستان

زمان مناسب براي سفر به بلغارستان :
شمال بلغارستان تابستان‌هاي گرم و زمستان‌هاي سرد دارد، در حالي كه جنوب شرقي كشور از آب و هواي مديترانه‌اي برخوردار است. بيشتر اقليم بلغارستان داراي آب و هواي سرد و كوهستاني است و نواحي ساحلي درياي سياه نيز آب و هوايي معتدل و مرطوب دارد. وارنا داراي آب و هواي قاره‌اي است و معمولا در تابستان‌ها گرم با حدود 30 درجه سانتيگراد و در زمستان‌ها نسبتا سرد با حدود يك درجه سانتيگراد است. حد فاصل بين ماه‌هاي تير تا مهر بهترين زمان براي خريد تور وارنا و سفر به وارناست؛ زيرا تابش خورشيد در اين فصل مناسب است و به راحتي مي‌توانيد از فضا و ساحل‌هاي شهر استفاده كنيد. اگر دوست داريد براي گشت و گذار و بازديد از مناطق تاريخي و طبيعي به وارنا سفر كنيد خرداد و آبان هم زمان مناسبي براي سفر به اين شهر است. قيمت تور بلغارستان به نسبت تورهاي اروپايي اقتصادي تر است كه خود عاملي در انتخاب اين كشور براي سفر هاي تابستاني ميباشد.
کلمات کلیدی : سفر به وارنا، تور بلغارستان، تور وارنا، سفر به بلغارستان، قيمت تور بلغارستان