جاذبه های گردشگری سنگاپور

باغ های  خلیج
باغ های خلیج

سرزمین عجایب طبیعی که با گنبدهای زیستی بزرگ، درخت‌های خارق‌العاده و مجسمه‌های حیرت‌آورش آدم را ساعت‌ها به دنیای دیگری می‌برد. سفر سبزتان ازگنبد گلبا آب و هوای مدیترانه‌ای شروع می‌شود، درجنگل ابربا آب و هوای استوایی کوهستانی ادامه پیدا می‌کند و با دیدن ابردرخت‌های ۲۵ متری که هر کدام یک باغ عمودی‌اند به اوج می‌رسد. پل زیبایی که دو ابر درخت را به هم وصل می‌کند و از رویش چشم‌اندازهای ژورنالی محشری از باغ‌ها، شهر سنگاپور و دریای چین پیدا است. باغ‌های کنار خلیج محبوب‌ترین و هیجان‌انگیزتریندیدنی‌های سنگاپور‌هستند. باغ‌های خلیج اخیرا بهجاذبه های توریستی سنگاپوراضافه شده‌اند، اما این موردی است که باغبان‌ها نمی خواهند دیدن آن را از دست بدهند.این باغ 3 قسمت است: خلیج مرکزی: که یک باغ با یک پیاده روی در اسکله است و در نهایت دو باغ دیگر را به هم متصل می‌کند، خلیج شرقی: که در مرحله‌ای که بخش‌ها تکمیل شده‌اند باز شده است و خلیج جنوبی: بزرگترین باغ و ویترین باغبانی گرمسیری است و شامل ساختارهای درخت‌ مانند تا ۵۰ متر ارتفاع است که بر چشم انداز باغ تسلط دارد.باغ‌های خلیجپارک بزرگ، رنگارنگ و فانتزی در منطقه‌ی خلیج سنگاپور است. ساختار این درختان بسیار بزرگ و مشهور راهروهای هوایی دارد که امکان قدم زدن روی این باغ‌ها و گلخانه‌های صدفی شکل بزرگ را فراهم کرده و آب‌وهوای آن خنک است و صدها درخت و گیاه برای کشف کردن دارد؛ تمامی این عوامل دست در دست هم داده‌اند تا این مکان به مقصدی سرگرم‌کننده برای کودکان و بزرگسالان تبدیل کنند. بالاترین قسمت تفرجگاه ساحلی خلیج مارینا بهترین مکان برای دیدن بزرگی و عظمت باغ‌های خلیج است که دقیقا روبه‌روی پارک قرار دارد. منطقه‌ی اصلی پارک از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز است. باغ‌های کنار خلیج نام یک پارک طبیعی است که در کنار خلیج مارینا در جنوب سنگاپور واقع شده است. این مجموعه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و یکی از کامل‌ترین و زیباترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیا به حساب می‌آید. در این باغ درخت‌های تاریخی نیز یافت می‌شوند که معروف‌ترین آن‌ها «تمبوسو» است. باغ‌های کنار خلیج سنگاپور که پرطرفدارترین جاذبه گردشگری این کشور کوچک به شمار می‌رود، در جهان زبانزد است و تا کنون نیز جوایز متعددی به این مجموعه اهدا شده است. این باغ که در سال 2005 افتتاح شده است سه بخش مرکزی، شرقی و جنوبی دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. بخش جنوبی بزرگترین قسمت است که سازه‌هایی شبیه به درخت دارد و باغ ارکیده که معروف‌ترین و زیباترین مکان مجموعه است نیز در این بخش واقع شده. در این منطقه امکانات تفریحی مختلفی همچون یک پارک آبی مجهز و مرکز خرید نیز وجود دارند. همچنین معماری سازه‌ها و فضای باغ‌ها زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند.این مجموعه با هدف توسعه علمی فضای سبز در آسیا ساخته شده است.

ادامه مطلب
باغ‌وحش سنگاپور
باغ‌وحش سنگاپور

باغ‌وحشسنگاپورپیش‌تر به باغجانورشناسیسنگاپور شناخته شده بود. و به طور معمول به نام محل آن “ماندای“، به باغ‌وحش ماندای معروف شد.این باغ‌وحش 27 ژوئن 1973 در منطقه‌ای سرسبز و پوشیده از گیاهان مختلف به مساحت 28 هکتار گشایش یافت،سپس 40 هکتار جنگل هم به آن اضافه شد و باغ‌وحش توسعه یافت. طراحان این باغ‌وحش پیشرفته از ابتدا محیط طبیعی مناسبی را برای انواع گونه‌های جانوری در آن در نظر گرفته بودند.اکنون باغ‌وحش سنگاپور 315 گونه مختلف جانوری را در معرض دید گردشگران گذاشته،بطوری که بیشتر این جانوران به طور آزادانه در محیطی باز زندگی می‌کنند. آنها از روش‌هایی پیشرفته و طبیعی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن جانوران استفاده کرده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند در محیطی همراه با امنیت از دیدن این جانوران لذت ببرند.قابل ذکر است که گردشگران هم به صورت پیاده می‌توانند به دیدن حیوانات بروند و هم با ماشین‌های ویژه‌ای که باغ‌وحش برای این منظور تهیه دیده است. عم از تراموا یا واگن برقی، قایق،استفاده از اسب‌های پا کوتاه و کوچک و کالسکه‌هایی که با اسب کشیده می‌شود.طراحان برای جدا کردن محیط جانوران و فاصله گذاشتن آنها از بازدیدکنندگان از مانع‌های نامرئی، گودال‌های بزرگ حفاظتی و شیشه‌های بزرگی که پس‌زمینه‌ای از جنگل دارد و… استفاده کرده‌اند. محوطه نگهداری از حیوانات باغ‌وحش سنگاپور از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است که عبارتند از: طبیعت دور افتاده استرالیا؛ (سرزمین گربه‌ها) پلنگ، کاراکال، جگوار و شیرکوهی، فیل‌های آسیایی، خرس‌های قطبی، (قلمرو نخستین‌ها) گونه‌های مختلف میمون و شامپانزه، میمون‌های دماغ دراز، (باغ خزندگان) گونه‌های مختلف تمساح‌ها، مارها، مارمولک‌ها و لاک‌پشت‌ها، (جنگل شکستنی) انواع لمور، روباه و کانگورو؛ (آفریقای وحشی) شیر، یوزپلنگ، کرگدن، زرافه و گورخر و بالاخره ببر سفید.

ادامه مطلب
Marina Bay Sands
Marina Bay Sands

شاید شاهکار معماری سنگاپور را در مجموعه های Marina Bay Sands سنگاپور بتوان دید. طرحی به شکل یک کشتی بزرگ که بر روی سه برج 200 متری ساخته شده است. این مجموعه متشکل از یک هتل 2561 اتاقه، کازینو، یک مرکز تفریحی بسیار مجلل، استخر و مجموعه ی پارک آسمان می باشد. مجموعه ی پارک آسمان در ارتفاع 200 متری، گنجایش 3900 نفر را دارد. استخر این مجموعه نیز در ارتفاع 200 متری و به طول 150 متر، شاهکار معماری محسوب می شود.باشکوه‌ترین ومدرن‌ترین دیدنی‌های سنگاپوردرمارینا بی سندزجمع شده‌اند؛ نمایش جذابی از هتل، بار، کلاب، مرکز خرید، تئاتر، نمایشگاه و موزه که سوپر استارشانهتل مارینا بی سندزاست. این هتل ۵۵ طبقه شامل سه برج فوق مدرن است که سقف‌هایشان با یک پارک زیبای کشتی‌مانند به ناماسکای پارک، به هم متصل شده. به جز گردش در تفرجگاه ساحلی مارینا بی و خوشی‌ها و اتفاقات رنگارنگی که در این خلیج زیبا جریان دارد، محبوب‌ترین و هیجان‌انگیزترین کاری که می‌شود اینجا کرد تماشای چشم‌انداز فوق‌العاده شهر ازارتفاع ۲۰۰ متری اسکای پارکاست؛ پانورامایی که نفس آدم را در سینه حبس و همه را مشغول عکاسی از دیدنی‌های سنگاپور می‌کند. نورپردازی یا لیزر شوی شبانهمارینا بی سندزرا هم نباید از دست بدهید. شاید شاهکار معماری سنگاپور را در مجموعه های Marina Bay Sands سنگاپور بتوان دید.. شنا کردن در لبه این استخر آن طور که به نظر می‌آید خطرناک نیست. در حالی که به نظر می‌آید آب موجود در استخر بی‌انتها به بیرون ریخته و هدر می‌رود با این حال این آب در یک بخش ویژه ریخته و دوباره به استخر بر می‌گردد. استخرهای بی انتها دو نوع سیستم گردش آب دارند. اولی همان کاری را می‌کند که در استخرهای معمولی اتفاق می‌افتد، این سیستم نقش فیلترکننده و گرم‌کننده آب را به عهده دارد. سیستم دومی آب جمع شده در حوضچه جمع کردن آب را فیلتر کرده و به استخر بر می‌گرداند.

ادامه مطلب
باغ  گیاه شناسی سنگاپور
باغ گیاه شناسی سنگاپور

باغ گیاه شناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens) با 74 هکتار در کشور سنگاپور قرار دارد. این باغ تنها باغی در جهان می باشد که از 5 صبح تا 12 نیمه شب هر روز باز است. "باغ گیاه شناسی " در سال 1822 توسط سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت ، تاسیس شد. یکی از جاذبه های اصلی این پارک ، باغ ملی ارکیده می باشد که دارای بیش از 1000 گونه اصلی و 2000 گونه پیوند زنده شده از ارکیده می باشد. در داخل باغ ارکیده جاذبه های دیگری از جمله سالن برکیل و باغ پرنیان ارکید، گلخانه ، تندیس های نمادین وجود داردمی توان در این باغ در حدود شش هکتار ، جنگل های استوایی شبیه سازی شده را که از قدمت خود باغ بیشتر می باشند را یافت. این باغ توسط سه دریاچه های احاطه شده است و در یکی از آنها موسم به "دریچه اکو" ، گونه هایی از حواصیل ، مرغان دریایی و اردک ها زندگی می کنند. یکی از چشمگیرترین قسمت از باغ گیاه شناسی سنگاپور " دریاچه قو" است. این دریاچه آب مورد نیاز باغ را فراهم می کند و اطراف آن مملو است از نخل های کمیاب است . قسمتی از این باغ به کاشت "هایبیسکاس" اختصاص داده شده است. "هایبیسکاس" به ملکه گل های گرمسیری گفته می شوند و دوهزار گونه متفاوت از گیاه در این باغ پرورش داده می شوند. همین طور که شمادر باغ ارکید قدم می زنید با منظره رنگارنگی روبرو می شوید.می توان در این باغ در حدود شش هکتار ، جنگل های استوایی شبیه سازی شده را که از قدمت خود باغ بیشتر می باشند را یافت. این باغ توسط سه دریاچه های احاطه شده است و در یکی از آنها موسم به "دریچه اکو" ، گونه هایی از حواصیل ، مرغان دریایی و اردک ها زندگی می کنند. یکی از چشمگیرترین قسمت از باغ گیاه شناسی سنگاپور " دریاچه قو" است. این دریاچه آب مورد نیاز باغ را فراهم می کند و اطراف آن مملو است از نخل های کمیاب است . در وسط این دریاچه مجسمه ای ابه شکل قو قرار دارد که در سال 1950 ساخته شده و در سال 2001 به این مکان منتقل شده است.

ادامه مطلب
معبد مقدس دندان بودا
معبد مقدس دندان بودا

چینی‌ها معابد را برای بسیاری از خدایان و چیزهای دیگر می‌سازند، اما معبد مقدس دندان بودا یکی از غیر معمول‌ترین‌ها است. در اواخر ۱۹۸۰ زمانی که یک معبد بودایی برای اولین بار به محله چینی‌های سنگاپور پیشنهاد شد، قرار بود که به یک معبد سنتی‌تر تبدیل شود. که به مرور تبدیل به معبد مقدس دندان، یک خانه برای یک یادگار مقدس دندان از بودا شد. معبد در مرکز محله چینی‌ها واقع شده است و همچنین دیگر هنرها و فرهنگ بودایی سنگاپوری را نمایان می‌کند.

ادامه مطلب
نایت سافاری
نایت سافاری

نایت سافاری اولین باغ وحش حیوانات شب زی در دنیا و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری سنگاپور می‌باشد. ایده احداث پارک حیوانات شب زی اولین بار در دهه ۸۰ توسط دکتر اونگ سوی لا مدیر باغ وحش سنگاپور مطرح شد. نایت سافاری با هزینه ۶۳ میلیون دلار در مجاورت باغ وحش سنگاپور در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار ساخته و در ۲۶ می‌۱۹۹۴ به طور رسمی افتتاح شد. علاوه بر پناهگاه‌های سنتی حیوانات شب زی که در طول شب و روز تغییر می‌کند و در طول روز باز هستند فضای باز باغ وحش که شامل یک جنگل مرطوب استوایی می‌شود فقط در طول شب باز است. نایت سافاری به ۷ منطقه جغرافیایی تقسیم شده است که از طریق ۴ مسیر پیاده روی یا تراموا می‌توان از آنها بازدید کرد.با استفاده از نورپردازی خاصی که شبیه نور ماه است، گستره وسیعی از حیوانات شب زی قابل مشاهده هستند. به جای قفس‌های سنتی از حصارهایی استفاده شده است که زیستگاه‌های مختلف حیوانات را از هم جدا می‌کند. همچنین نمایش‌های فرهنگی و بومی نظیر رقص‌های قبیله ای، خوردن آتش و… در محوطه نایت سافاری اجرا می‌شود.

ادامه مطلب
اسکله کلارک سنگاپور
اسکله کلارک سنگاپور

اسکله کلارک سنگاپور شامل مغازه های زنجیره ای قرن نوزدهم است که این مغازه ها در کنار هم و در شب همانند کارناوال زنده ای از رستوران ها ، بارها و رستوران های روباز است که نگاه هر بیننده ای را به خود خیره میکنند. این اسکله یکی از جاذبه های توریستی سنگاپور به شمار میرود که شامل ۵۰ مغازه و رستوران است که هر کدام عرضه کننده ی انواع لباس های ابریشمی و پارچه های طرح دار تا مبلمان و عتیقه جات است. شما میتوانید در این مغازه ها به خرید چرداخته و از فضای زیبای آن لذت ببرید. هم چنین در این اسکله در کلاب اسکای کباب مالزی که یکی از غذاهای محلی مالزی به شمار میرود را سفارش داده و از طعم بینظیر آن نهایت لذت را ببرید.اسکله کلارکفرهنگی آمیخته از فرهنگ آسیایی و اروپایی است. و دارای ساختمان های استعماری برازنده در کنار بازارهای خیابانی صد ساله و ساختمان های مدرن یکی دیگر از شگفتی های این اسکله به شمار میرود که همین موضوع باعث جدب گردشگران به این منطقه شده است.استفاده از قایق ها برای قایق رانی از اسکله تا دهانه ی رودخانه یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد این اسکله به شمار میرود.

ادامه مطلب
استراحتگاه جهانی سنتوسا
استراحتگاه جهانی سنتوسا

استراحتگاه جهانی سنتوسا در جزیره سنتوسا واقع شده، نیمی از آن را یونیورسال استودیو گرفته و نیم دیگر پر از جاذبه‌های خارق‌العاده است. جاذبه اصلی آن کازینوی آن است. البته در آغاز کار علیه ساخت این کازینو مخالفت‌های زیادی ایجاد شد اما درنهایت دولت به آن مجوز داد و کازینو راه‌اندازی شد. امروزه این کازینو یکی از جاذبه‌های اصلی این استراحتگاه است. این کازینو باعث شد که این استراحتگاه به یک مکان ویژه تبدیل شود.در این استراحتگاه رستوران‌های مختلفی وجود دارد که غذاهای بین‌المللی عرضه می‌کند. همچنین در کولوسئوم آن هنرمندان بین‌المللی اجرا داشته‌اند. این استراحتگاه دلیل اصلی شهرت این جزیره به‌عنوان پایتخت تفریحی سنگاپور است.

ادامه مطلب
butterfly park and insect kingdom
butterfly park and insect kingdom

بدون شک یکی از زیباترین جاذبه های کوالالامپور، پارک پروانه این شهر است که شما را در بهشتی از پروانه های رنگارنگ قرار می دهد. پارک پروانه کوالالامپور، بوستانی بزرگ به وسعت ۷۵۰۰ متر مربعبوده که به زعم مسئولاناین مجموعه، بزرگ ترین پارک پروانه دنیاست و طیف متنوعی از پروانه های بزرگ و کوچک را در خود جای داده است. در واقع بیش از ۵ هزار پروانه مختلف را در این پارک خواهید دید که گردش در آن به مانند قدم زدن در بهشتی راستین است! قسمت هیجان انگیز بازدید از پارک پروانه کوالالامپور آن است که این پروانه ها کاملانسبت به انسان ها اهلی هستند و می توانید تا حد زیادی به آن ها نزدیک شوید. پس اگر به ناگاه پروانه ای روی دستان تان نشست یاشانه شما را برای فرود انتخاب کرد، آرام باشید و اجازه دهید آن لحظات قشنگ در قاب دوربین شما ثبت شود.گرچه پارک پروانه کوالالامپور برای مجموعه متنوع پروانه هایش شناخته شده است؛ اما تنها دیدنی های این بوستان در این موجودات ظریف و جذاب خلاصه نمی شود و می توانید از موزه حشرات، حوض ماهی ها و فروشگاه مجموعه نیز دیدن کنید و البته از فضای سرسبز و پر درخت پارک لذت ببرید.خوب است بدانید برای آن که به این پارک زیبا و منحصر به فرد برسید، کافی است قدری از برج های دوقلوی پتروناس و مرکز شهر فاصله بگیرید و خود را به سوی باغ های معروف گیاه شناسی و باغ پرندگان کوالالامپور برسانید. به این ترتیب می توانید با یک تیر سه نشان بزنید و بازدید از این پارک های جذاب را در یک روز بگنجانید.

ادامه مطلب
مرکز خرید نی آن سیتی (Ngee Ann City)
مرکز خرید نی آن سیتی (Ngee Ann City)

این مرکز خرید که در سال ۱۹۹۳ افتتاح شده است، فروشگاه‌های متعدد عرضه‌ی آخرین محصولات برندهای مطرح، کتاب فروشی، لوازم آرایش و رستوران دارد. یک بخش خلاقیت و هنر و دپارتمان استور تاکاشیمایا (Takashimaya) هم در این مجموعه وجود دارد. در این مرکز خرید نام‌های مشهوری در زمینه‌ی مد و پوشاک را خواهید دید از جمله کارتیه، هوگو باس، دیور، گوچی و...

ادامه مطلب
ایون اورچارد (ION Orchard)
ایون اورچارد (ION Orchard)

ایون اورچارد با معماری عجیب خود، مانند فانوسی در دریای اورچارد رود (خیابانی مهم در سنگاپور) خریداران اشیای لوکس و به‌روز را به سمت خود می‌کشد. در این مرکز خرید هر آنچه که بخواهید مانند پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی، جواهرات، ساعت و غیره، می‌توانید با بهترین برندها خریداری کنید. علاوه بر این مغازه‌ها، بهترین رستوران‌ها با طراحی‌های زیبا را در این مرکز خرید می‌بینید. جاذبه‌های ایون اورچارد فراتر از خرید و رستوران‌ها رفته است. در طبقه چهارم یک نمایشگاه هنر وجود دارد که هنر و فرهنگ‌های سراسر دنیا را به نمایش می‌گذارد.

ادامه مطلب
مرکز خرید ویوو سیتی
مرکز خرید ویوو سیتی

سنگاپور به خاطر داشتن بهترین مراکز خرید در آسیا معروف است. یکی از این بهترین‌ها ویوو سیتی است. ویوو سیتی منزلگاه بزر‌گ‌ترین سینمای سنگاپور، بزرگ‌ترین مغازه اسباب‌بازی فروشی، یک آمفی تئاتر، و چهار فودکورت است.این مرکز خرید ۷ طبقه مجموعه‌ای از برندهای خوب دنیا است، از آرامانی (Armani) و گپ (Gap) گرفته تا ساعت‌های ساخت سوئیس. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، این مکان ارزش دیدن دارد. رستوران‌های بسیار خوبی برای هر ذائقه‌ای منوی مناسبی را روبه‌روی مشتریان قرار می‌دهد.علاوه بر مغازه‌های پوشاک، مغازه‌های کتاب‌فروشی، آلات موسیقی، جواهرات، لوازم ورزشی، کفش، لوازم آرایشی، و داروخانه نیز در این مکان وجود دارند.

ادامه مطلب
باغ های  خلیج
باغ های خلیج

سرزمین عجایب طبیعی که با گنبدهای زیستی بزرگ، درخت‌های خارق‌العاده و مجسمه‌های حیرت‌آورش آدم را ساعت‌ها به دنیای دیگری می‌برد. سفر سبزتان ازگنبد گلبا آب و هوای مدیترانه‌ای شروع می‌شود، درجنگل ابربا آب و هوای استوایی کوهستانی ادامه پیدا می‌کند و با دیدن ابردرخت‌های ۲۵ متری که هر کدام یک باغ عمودی‌اند به اوج می‌رسد. پل زیبایی که دو ابر درخت را به هم وصل می‌کند و از رویش چشم‌اندازهای ژورنالی محشری از باغ‌ها، شهر سنگاپور و دریای چین پیدا است. باغ‌های کنار خلیج محبوب‌ترین و هیجان‌انگیزتریندیدنی‌های سنگاپور‌هستند. باغ‌های خلیج اخیرا بهجاذبه های توریستی سنگاپوراضافه شده‌اند، اما این موردی است که باغبان‌ها نمی خواهند دیدن آن را از دست بدهند.این باغ 3 قسمت است: خلیج مرکزی: که یک باغ با یک پیاده روی در اسکله است و در نهایت دو باغ دیگر را به هم متصل می‌کند، خلیج شرقی: که در مرحله‌ای که بخش‌ها تکمیل شده‌اند باز شده است و خلیج جنوبی: بزرگترین باغ و ویترین باغبانی گرمسیری است و شامل ساختارهای درخت‌ مانند تا ۵۰ متر ارتفاع است که بر چشم انداز باغ تسلط دارد.باغ‌های خلیجپارک بزرگ، رنگارنگ و فانتزی در منطقه‌ی خلیج سنگاپور است. ساختار این درختان بسیار بزرگ و مشهور راهروهای هوایی دارد که امکان قدم زدن روی این باغ‌ها و گلخانه‌های صدفی شکل بزرگ را فراهم کرده و آب‌وهوای آن خنک است و صدها درخت و گیاه برای کشف کردن دارد؛ تمامی این عوامل دست در دست هم داده‌اند تا این مکان به مقصدی سرگرم‌کننده برای کودکان و بزرگسالان تبدیل کنند. بالاترین قسمت تفرجگاه ساحلی خلیج مارینا بهترین مکان برای دیدن بزرگی و عظمت باغ‌های خلیج است که دقیقا روبه‌روی پارک قرار دارد. منطقه‌ی اصلی پارک از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز است. باغ‌های کنار خلیج نام یک پارک طبیعی است که در کنار خلیج مارینا در جنوب سنگاپور واقع شده است. این مجموعه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و یکی از کامل‌ترین و زیباترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیا به حساب می‌آید. در این باغ درخت‌های تاریخی نیز یافت می‌شوند که معروف‌ترین آن‌ها «تمبوسو» است. باغ‌های کنار خلیج سنگاپور که پرطرفدارترین جاذبه گردشگری این کشور کوچک به شمار می‌رود، در جهان زبانزد است و تا کنون نیز جوایز متعددی به این مجموعه اهدا شده است. این باغ که در سال 2005 افتتاح شده است سه بخش مرکزی، شرقی و جنوبی دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. بخش جنوبی بزرگترین قسمت است که سازه‌هایی شبیه به درخت دارد و باغ ارکیده که معروف‌ترین و زیباترین مکان مجموعه است نیز در این بخش واقع شده. در این منطقه امکانات تفریحی مختلفی همچون یک پارک آبی مجهز و مرکز خرید نیز وجود دارند. همچنین معماری سازه‌ها و فضای باغ‌ها زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند.این مجموعه با هدف توسعه علمی فضای سبز در آسیا ساخته شده است.

ادامه مطلب
باغ‌وحش سنگاپور
باغ‌وحش سنگاپور

باغ‌وحشسنگاپورپیش‌تر به باغجانورشناسیسنگاپور شناخته شده بود. و به طور معمول به نام محل آن “ماندای“، به باغ‌وحش ماندای معروف شد.این باغ‌وحش 27 ژوئن 1973 در منطقه‌ای سرسبز و پوشیده از گیاهان مختلف به مساحت 28 هکتار گشایش یافت،سپس 40 هکتار جنگل هم به آن اضافه شد و باغ‌وحش توسعه یافت. طراحان این باغ‌وحش پیشرفته از ابتدا محیط طبیعی مناسبی را برای انواع گونه‌های جانوری در آن در نظر گرفته بودند.اکنون باغ‌وحش سنگاپور 315 گونه مختلف جانوری را در معرض دید گردشگران گذاشته،بطوری که بیشتر این جانوران به طور آزادانه در محیطی باز زندگی می‌کنند. آنها از روش‌هایی پیشرفته و طبیعی برای نگهداری و به نمایش گذاشتن جانوران استفاده کرده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند در محیطی همراه با امنیت از دیدن این جانوران لذت ببرند.قابل ذکر است که گردشگران هم به صورت پیاده می‌توانند به دیدن حیوانات بروند و هم با ماشین‌های ویژه‌ای که باغ‌وحش برای این منظور تهیه دیده است. عم از تراموا یا واگن برقی، قایق،استفاده از اسب‌های پا کوتاه و کوچک و کالسکه‌هایی که با اسب کشیده می‌شود.طراحان برای جدا کردن محیط جانوران و فاصله گذاشتن آنها از بازدیدکنندگان از مانع‌های نامرئی، گودال‌های بزرگ حفاظتی و شیشه‌های بزرگی که پس‌زمینه‌ای از جنگل دارد و… استفاده کرده‌اند. محوطه نگهداری از حیوانات باغ‌وحش سنگاپور از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است که عبارتند از: طبیعت دور افتاده استرالیا؛ (سرزمین گربه‌ها) پلنگ، کاراکال، جگوار و شیرکوهی، فیل‌های آسیایی، خرس‌های قطبی، (قلمرو نخستین‌ها) گونه‌های مختلف میمون و شامپانزه، میمون‌های دماغ دراز، (باغ خزندگان) گونه‌های مختلف تمساح‌ها، مارها، مارمولک‌ها و لاک‌پشت‌ها، (جنگل شکستنی) انواع لمور، روباه و کانگورو؛ (آفریقای وحشی) شیر، یوزپلنگ، کرگدن، زرافه و گورخر و بالاخره ببر سفید.

ادامه مطلب
Marina Bay Sands
Marina Bay Sands

شاید شاهکار معماری سنگاپور را در مجموعه های Marina Bay Sands سنگاپور بتوان دید. طرحی به شکل یک کشتی بزرگ که بر روی سه برج 200 متری ساخته شده است. این مجموعه متشکل از یک هتل 2561 اتاقه، کازینو، یک مرکز تفریحی بسیار مجلل، استخر و مجموعه ی پارک آسمان می باشد. مجموعه ی پارک آسمان در ارتفاع 200 متری، گنجایش 3900 نفر را دارد. استخر این مجموعه نیز در ارتفاع 200 متری و به طول 150 متر، شاهکار معماری محسوب می شود.باشکوه‌ترین ومدرن‌ترین دیدنی‌های سنگاپوردرمارینا بی سندزجمع شده‌اند؛ نمایش جذابی از هتل، بار، کلاب، مرکز خرید، تئاتر، نمایشگاه و موزه که سوپر استارشانهتل مارینا بی سندزاست. این هتل ۵۵ طبقه شامل سه برج فوق مدرن است که سقف‌هایشان با یک پارک زیبای کشتی‌مانند به ناماسکای پارک، به هم متصل شده. به جز گردش در تفرجگاه ساحلی مارینا بی و خوشی‌ها و اتفاقات رنگارنگی که در این خلیج زیبا جریان دارد، محبوب‌ترین و هیجان‌انگیزترین کاری که می‌شود اینجا کرد تماشای چشم‌انداز فوق‌العاده شهر ازارتفاع ۲۰۰ متری اسکای پارکاست؛ پانورامایی که نفس آدم را در سینه حبس و همه را مشغول عکاسی از دیدنی‌های سنگاپور می‌کند. نورپردازی یا لیزر شوی شبانهمارینا بی سندزرا هم نباید از دست بدهید. شاید شاهکار معماری سنگاپور را در مجموعه های Marina Bay Sands سنگاپور بتوان دید.. شنا کردن در لبه این استخر آن طور که به نظر می‌آید خطرناک نیست. در حالی که به نظر می‌آید آب موجود در استخر بی‌انتها به بیرون ریخته و هدر می‌رود با این حال این آب در یک بخش ویژه ریخته و دوباره به استخر بر می‌گردد. استخرهای بی انتها دو نوع سیستم گردش آب دارند. اولی همان کاری را می‌کند که در استخرهای معمولی اتفاق می‌افتد، این سیستم نقش فیلترکننده و گرم‌کننده آب را به عهده دارد. سیستم دومی آب جمع شده در حوضچه جمع کردن آب را فیلتر کرده و به استخر بر می‌گرداند.

ادامه مطلب
باغ  گیاه شناسی سنگاپور
باغ گیاه شناسی سنگاپور

باغ گیاه شناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens) با 74 هکتار در کشور سنگاپور قرار دارد. این باغ تنها باغی در جهان می باشد که از 5 صبح تا 12 نیمه شب هر روز باز است. "باغ گیاه شناسی " در سال 1822 توسط سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت ، تاسیس شد. یکی از جاذبه های اصلی این پارک ، باغ ملی ارکیده می باشد که دارای بیش از 1000 گونه اصلی و 2000 گونه پیوند زنده شده از ارکیده می باشد. در داخل باغ ارکیده جاذبه های دیگری از جمله سالن برکیل و باغ پرنیان ارکید، گلخانه ، تندیس های نمادین وجود داردمی توان در این باغ در حدود شش هکتار ، جنگل های استوایی شبیه سازی شده را که از قدمت خود باغ بیشتر می باشند را یافت. این باغ توسط سه دریاچه های احاطه شده است و در یکی از آنها موسم به "دریچه اکو" ، گونه هایی از حواصیل ، مرغان دریایی و اردک ها زندگی می کنند. یکی از چشمگیرترین قسمت از باغ گیاه شناسی سنگاپور " دریاچه قو" است. این دریاچه آب مورد نیاز باغ را فراهم می کند و اطراف آن مملو است از نخل های کمیاب است . قسمتی از این باغ به کاشت "هایبیسکاس" اختصاص داده شده است. "هایبیسکاس" به ملکه گل های گرمسیری گفته می شوند و دوهزار گونه متفاوت از گیاه در این باغ پرورش داده می شوند. همین طور که شمادر باغ ارکید قدم می زنید با منظره رنگارنگی روبرو می شوید.می توان در این باغ در حدود شش هکتار ، جنگل های استوایی شبیه سازی شده را که از قدمت خود باغ بیشتر می باشند را یافت. این باغ توسط سه دریاچه های احاطه شده است و در یکی از آنها موسم به "دریچه اکو" ، گونه هایی از حواصیل ، مرغان دریایی و اردک ها زندگی می کنند. یکی از چشمگیرترین قسمت از باغ گیاه شناسی سنگاپور " دریاچه قو" است. این دریاچه آب مورد نیاز باغ را فراهم می کند و اطراف آن مملو است از نخل های کمیاب است . در وسط این دریاچه مجسمه ای ابه شکل قو قرار دارد که در سال 1950 ساخته شده و در سال 2001 به این مکان منتقل شده است.

ادامه مطلب
نایت سافاری
نایت سافاری

نایت سافاری اولین باغ وحش حیوانات شب زی در دنیا و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری سنگاپور می‌باشد. ایده احداث پارک حیوانات شب زی اولین بار در دهه ۸۰ توسط دکتر اونگ سوی لا مدیر باغ وحش سنگاپور مطرح شد. نایت سافاری با هزینه ۶۳ میلیون دلار در مجاورت باغ وحش سنگاپور در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار ساخته و در ۲۶ می‌۱۹۹۴ به طور رسمی افتتاح شد. علاوه بر پناهگاه‌های سنتی حیوانات شب زی که در طول شب و روز تغییر می‌کند و در طول روز باز هستند فضای باز باغ وحش که شامل یک جنگل مرطوب استوایی می‌شود فقط در طول شب باز است. نایت سافاری به ۷ منطقه جغرافیایی تقسیم شده است که از طریق ۴ مسیر پیاده روی یا تراموا می‌توان از آنها بازدید کرد.با استفاده از نورپردازی خاصی که شبیه نور ماه است، گستره وسیعی از حیوانات شب زی قابل مشاهده هستند. به جای قفس‌های سنتی از حصارهایی استفاده شده است که زیستگاه‌های مختلف حیوانات را از هم جدا می‌کند. همچنین نمایش‌های فرهنگی و بومی نظیر رقص‌های قبیله ای، خوردن آتش و… در محوطه نایت سافاری اجرا می‌شود.

ادامه مطلب
اسکله کلارک سنگاپور
اسکله کلارک سنگاپور

اسکله کلارک سنگاپور شامل مغازه های زنجیره ای قرن نوزدهم است که این مغازه ها در کنار هم و در شب همانند کارناوال زنده ای از رستوران ها ، بارها و رستوران های روباز است که نگاه هر بیننده ای را به خود خیره میکنند. این اسکله یکی از جاذبه های توریستی سنگاپور به شمار میرود که شامل ۵۰ مغازه و رستوران است که هر کدام عرضه کننده ی انواع لباس های ابریشمی و پارچه های طرح دار تا مبلمان و عتیقه جات است. شما میتوانید در این مغازه ها به خرید چرداخته و از فضای زیبای آن لذت ببرید. هم چنین در این اسکله در کلاب اسکای کباب مالزی که یکی از غذاهای محلی مالزی به شمار میرود را سفارش داده و از طعم بینظیر آن نهایت لذت را ببرید.اسکله کلارکفرهنگی آمیخته از فرهنگ آسیایی و اروپایی است. و دارای ساختمان های استعماری برازنده در کنار بازارهای خیابانی صد ساله و ساختمان های مدرن یکی دیگر از شگفتی های این اسکله به شمار میرود که همین موضوع باعث جدب گردشگران به این منطقه شده است.استفاده از قایق ها برای قایق رانی از اسکله تا دهانه ی رودخانه یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد این اسکله به شمار میرود.

ادامه مطلب
استراحتگاه جهانی سنتوسا
استراحتگاه جهانی سنتوسا

استراحتگاه جهانی سنتوسا در جزیره سنتوسا واقع شده، نیمی از آن را یونیورسال استودیو گرفته و نیم دیگر پر از جاذبه‌های خارق‌العاده است. جاذبه اصلی آن کازینوی آن است. البته در آغاز کار علیه ساخت این کازینو مخالفت‌های زیادی ایجاد شد اما درنهایت دولت به آن مجوز داد و کازینو راه‌اندازی شد. امروزه این کازینو یکی از جاذبه‌های اصلی این استراحتگاه است. این کازینو باعث شد که این استراحتگاه به یک مکان ویژه تبدیل شود.در این استراحتگاه رستوران‌های مختلفی وجود دارد که غذاهای بین‌المللی عرضه می‌کند. همچنین در کولوسئوم آن هنرمندان بین‌المللی اجرا داشته‌اند. این استراحتگاه دلیل اصلی شهرت این جزیره به‌عنوان پایتخت تفریحی سنگاپور است.

ادامه مطلب
butterfly park and insect kingdom
butterfly park and insect kingdom

بدون شک یکی از زیباترین جاذبه های کوالالامپور، پارک پروانه این شهر است که شما را در بهشتی از پروانه های رنگارنگ قرار می دهد. پارک پروانه کوالالامپور، بوستانی بزرگ به وسعت ۷۵۰۰ متر مربعبوده که به زعم مسئولاناین مجموعه، بزرگ ترین پارک پروانه دنیاست و طیف متنوعی از پروانه های بزرگ و کوچک را در خود جای داده است. در واقع بیش از ۵ هزار پروانه مختلف را در این پارک خواهید دید که گردش در آن به مانند قدم زدن در بهشتی راستین است! قسمت هیجان انگیز بازدید از پارک پروانه کوالالامپور آن است که این پروانه ها کاملانسبت به انسان ها اهلی هستند و می توانید تا حد زیادی به آن ها نزدیک شوید. پس اگر به ناگاه پروانه ای روی دستان تان نشست یاشانه شما را برای فرود انتخاب کرد، آرام باشید و اجازه دهید آن لحظات قشنگ در قاب دوربین شما ثبت شود.گرچه پارک پروانه کوالالامپور برای مجموعه متنوع پروانه هایش شناخته شده است؛ اما تنها دیدنی های این بوستان در این موجودات ظریف و جذاب خلاصه نمی شود و می توانید از موزه حشرات، حوض ماهی ها و فروشگاه مجموعه نیز دیدن کنید و البته از فضای سرسبز و پر درخت پارک لذت ببرید.خوب است بدانید برای آن که به این پارک زیبا و منحصر به فرد برسید، کافی است قدری از برج های دوقلوی پتروناس و مرکز شهر فاصله بگیرید و خود را به سوی باغ های معروف گیاه شناسی و باغ پرندگان کوالالامپور برسانید. به این ترتیب می توانید با یک تیر سه نشان بزنید و بازدید از این پارک های جذاب را در یک روز بگنجانید.

ادامه مطلب
معبد مقدس دندان بودا
معبد مقدس دندان بودا

چینی‌ها معابد را برای بسیاری از خدایان و چیزهای دیگر می‌سازند، اما معبد مقدس دندان بودا یکی از غیر معمول‌ترین‌ها است. در اواخر ۱۹۸۰ زمانی که یک معبد بودایی برای اولین بار به محله چینی‌های سنگاپور پیشنهاد شد، قرار بود که به یک معبد سنتی‌تر تبدیل شود. که به مرور تبدیل به معبد مقدس دندان، یک خانه برای یک یادگار مقدس دندان از بودا شد. معبد در مرکز محله چینی‌ها واقع شده است و همچنین دیگر هنرها و فرهنگ بودایی سنگاپوری را نمایان می‌کند.

ادامه مطلب
مرکز خرید نی آن سیتی (Ngee Ann City)
مرکز خرید نی آن سیتی (Ngee Ann City)

این مرکز خرید که در سال ۱۹۹۳ افتتاح شده است، فروشگاه‌های متعدد عرضه‌ی آخرین محصولات برندهای مطرح، کتاب فروشی، لوازم آرایش و رستوران دارد. یک بخش خلاقیت و هنر و دپارتمان استور تاکاشیمایا (Takashimaya) هم در این مجموعه وجود دارد. در این مرکز خرید نام‌های مشهوری در زمینه‌ی مد و پوشاک را خواهید دید از جمله کارتیه، هوگو باس، دیور، گوچی و...

ادامه مطلب
ایون اورچارد (ION Orchard)
ایون اورچارد (ION Orchard)

ایون اورچارد با معماری عجیب خود، مانند فانوسی در دریای اورچارد رود (خیابانی مهم در سنگاپور) خریداران اشیای لوکس و به‌روز را به سمت خود می‌کشد. در این مرکز خرید هر آنچه که بخواهید مانند پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی، جواهرات، ساعت و غیره، می‌توانید با بهترین برندها خریداری کنید. علاوه بر این مغازه‌ها، بهترین رستوران‌ها با طراحی‌های زیبا را در این مرکز خرید می‌بینید. جاذبه‌های ایون اورچارد فراتر از خرید و رستوران‌ها رفته است. در طبقه چهارم یک نمایشگاه هنر وجود دارد که هنر و فرهنگ‌های سراسر دنیا را به نمایش می‌گذارد.

ادامه مطلب
مرکز خرید ویوو سیتی
مرکز خرید ویوو سیتی

سنگاپور به خاطر داشتن بهترین مراکز خرید در آسیا معروف است. یکی از این بهترین‌ها ویوو سیتی است. ویوو سیتی منزلگاه بزر‌گ‌ترین سینمای سنگاپور، بزرگ‌ترین مغازه اسباب‌بازی فروشی، یک آمفی تئاتر، و چهار فودکورت است.این مرکز خرید ۷ طبقه مجموعه‌ای از برندهای خوب دنیا است، از آرامانی (Armani) و گپ (Gap) گرفته تا ساعت‌های ساخت سوئیس. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، این مکان ارزش دیدن دارد. رستوران‌های بسیار خوبی برای هر ذائقه‌ای منوی مناسبی را روبه‌روی مشتریان قرار می‌دهد.علاوه بر مغازه‌های پوشاک، مغازه‌های کتاب‌فروشی، آلات موسیقی، جواهرات، لوازم ورزشی، کفش، لوازم آرایشی، و داروخانه نیز در این مکان وجود دارند.

ادامه مطلب