جاذبه های گردشگری ترکیه

جاذبه های گردشگری استانبول
جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول، این شهر تاریخی و ساحلی و خوش آب و هوای ترکیه، آن قدر جاذبه ها و امکانات گردشگری فراهم کرده، که این روزها نام آن را بیشتر از نام پایتخت ترکیه می شنویم.مراکز خرید، هتل ها، اماکن دیدنی و رستوران های رنگارنگی در این شهر وجود دارند که میزبان میلیون ها توریست در سال هستند.اما کنار هم قرار گرفتن این همه مرکز تفریحی در یک شهر، کار را کمی سخت می کند؛ سخت از آن جهت کهکدام جاذبه ها را حتما باید دید تا سفر به استانبول کامل شود چرا که بدون شک در یک سفر تفریحی چند روزه، نمی توان از همه ی دیدنی ها بازدید کرد.فرض کنید تنها ۲ روز برای دیدن استانبول فرصت دارید، در این صورت کدام تفریحات را انتخاب خواهید کرد؟ از چه جاهایی دیدن می کنید که بعدها حسرت نخورید؟ما قصد داریم بهترین و محبوب ترین اماکن در استانبول را به شما معرفی کنیم تا انتخابی هوشیارانه تر داشته باشید.

ادامه مطلب
جاذبه های گردشگری مارماریس
جاذبه های گردشگری مارماریس

جاذبه های دیدنی مارماریسمارماریس، شهر بندری و توریستی سواحل مدیترانه می باشد که در استان موگلا در جنوب غربی ترکیه قرار گرفته است. قدمت این شهر به شش قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد و در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدیدکنندگان ترکیه را به خود جذب می‌کند. فراوانی گردشگاههای موجود در کناره سواحل طولانی، وجود بنادر طبیعی، گیاهان گرمسیری، نوار ساحلی با صخره‌هایی بزرگ، غارهای زیبا، آب زلال و فیروزه‌ای، امکانات تور آبی، بنادر مدرن، کشتیهای تفریحی، امکانات مناسب خلیج برای هر نوع ورزش آبی و هتلهای 5 ستاره شهری رویایی را بوجود آورده است. برای رسیدن به این شهر می توان از فرودگاه دالامان در صد کیلومتری و فرودگاه میلاس بدروم در 150 کیلومتری شهر مارماریس، استفاده کرد. لازم به ذکر است که از هر دوی این فرودگاه‌ها به طرف مرکز شهر، هم تاکسی وجود دارد و هم اتوبوس که می توان بدون دردسر از آنها استفاده کرد. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد

ادامه مطلب
جاذبه های گردشگری آنتالیا
جاذبه های گردشگری آنتالیا

آنتالیا شهری است ساحلی و بسیار زیبا که رشته کوههای توروس در این شهر به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلینامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد نموده است .آنتالیا مرکز شهر گردشگری ترکیه است که سالیانه توریست های بسیار زیادی رو به خود جذب میکند.این استان از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده وبطول ۶۰کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود.موقعیت آب و هوایی آن طوری می باشد که درحدود ۳۰۰روز سال آفتابی بوده وبهشتی از فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و…را جلوه گر میسازد . در فصل تابستان دمای هوا بین ۳۵الی ۴۵درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین ۶۵الی ۸۵درصد می باشد و این آب و هوا اکثر توریستها را به سواحل و پلاژهای زیبای آنتالیا می کشاند.شهر آنتالیا دارای اماکن تاریخی مهمی میباشد که از آن جمله میتوان به آسپندوس ، آمفی تـأتر شهر سیده اشاره کرد . ازمراکز مهم خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد میتوان اشاره کرد.از مناطق مهم آنتالیا میتوان به منطقه بلک آنتالیامنطقه کمر (Kemer)منطقه سیده آنتالیااشاره کرد!!

ادامه مطلب
جاذبه های گردشگری کوش آداسی
جاذبه های گردشگری کوش آداسی

کوش آداسی یا جزیره پرنده یکی از شناخته شده ترین و زیباترین قطب های گردشگری ترکیه و دنیا به شمار می رود. سواحل زیبای شنی، 300 روز آفتابی در طول سال، آب های زیبای دریای اژه، رستوران ها و کبابی های فوق العاده و تاریخ غنی این منطقه، همه ساله هزاران گردشگر را به این منطقه می کشاند.

ادامه مطلب
جاذبه های گردشگری بدروم
جاذبه های گردشگری بدروم

بدروم سرزمین آب های ابدیست

ادامه مطلب
جاذبه های گردشگری وان
جاذبه های گردشگری وان

وان

ادامه مطلب