جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد ایاصوفیه
مسجد ایاصوفیه

ایاصوفیهاین مسجد به خاطر معماری شگفت انگیز، نماهای باشکوه داخلی و اهمیت تاریخی اش گردشگران را به شهر استانبول جذب می کند. بین سال های 532 و 537 ساختمان آن به مدت هزار سال کلیسا بود. سپس از سال 1453 تا 1934 که تبدیل به موزه شود، مسجد بوده می توانید از این مسجد در محله سلطان احمد، در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 09:30 تا 04:30 دیدن کنید. ورودی آن 13 دلار آمریکا است.

ادامه مطلب
مسجد سلطان احمد
مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد (مسجد آبی(سلطان احمد همیشه می خواست مسجدی بسازد که با مسجد ایاصوفیه رقابت کند و همه تقریباً موافق هستند که او در این کار موفق شده است. این مسجد یکی دیگر از جاذبه های توریستی اصلی استانبول است.اگر می خواهید از این مکان مذهبی دیدن کنید، یادتان نرود که لباس پوشیده به تن کنید خانم ها روسری سرشان کنید اگر یادتان رفت می توانید از مسجد یک روسری قرض کنید.مسجد آبی در محله سلطان احمد واقع شده است. این مسجد همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. ورودی آن رایگان است، ولی در ساعات نماز به خصوص جمعه ها، ورود ممنوع است.

ادامه مطلب
کلیسای چورا
کلیسای چورا

کلیسای چورااین کلیسا که در ابتدا به منظور کلیسای بیزانسی ساخته شده بود بعدها تبدیل به مسجد شد و حالا یک موزه است. موزائیک ها و کاشی های زیبای این کلیسا، نمونه باقیمانده از هنر بیزانسی در دنیاست. بخش هایی از آن در سال 400 ساخته شده است، ولی ساختمانی که امروزه می بینیم حدود سال 1500 ساخته شد. این کلیسا تقریباً در سه مایلی شمال غربی سلطان احمد قرار دارد. این موزه همه روزه بجز چهارشنبه ها از ساعت 9:30 تا 18:30 باز است. ورودی آن 6 دلار آمریکا است.

ادامه مطلب
قلعه روملی حصار
قلعه روملی حصار

قلعه روملی حصاراین قلعه در تنگه بسفر در ساحل «روملی» در شهر استانبول در بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج واقع شده ‌است و یکی از قلعه‌های مشهور کشور ترکیه است، بنای بسیار بزرگ و زیبا به شکل مستطیل، این قلعهٔ بسیار زیبا توسط سلطان محمد فاتح ساخته شده‌است.از دیگر جاذبه های استانبول می توان به کلیسای سیسترن، مسجد سلیمانیه، موزه هنرهای اسلامی ترکیه، برج دختر، بازار ادویه (میسیر چارشیسی)، جزیره بیوک آدا (پرنسس)، مسجد رستم پاشا، تنگه بسفر، کاخ بیلر بی، کاخ چراغان، تپه های چاملیجا (بام استانبول)، موزه فرش ترکیه، مسجد اورتاکوی و غیره اشاره نمود.

ادامه مطلب
کاخ توپکاپی
کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی (توپکاپی سارایی(این کاخ منزلگاه سلاطین عثمانی از سال 1465 تا 1856 بوده است و یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر استانبول است. معماری بی نظیر و حیاط های زیبایی دارد. این سرا در سال 1924 یعنی اندکی پس از دوره عثمانی تبدیل به موزه شد.کاخ توپکاپی محل حرم سلطنتی نیز بوده است. تور حرم جداگانه است و گردشگرانی که می خواهند از حرم دیدن کنند باید علاوه بر ورودی 13 دلاری این کاخ، 10 دلار دیگر هم بپردازند. این موزه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر همه روزه بجز سه شنبه ها باز است.

ادامه مطلب
کاخ دلمه باغچه
کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باغچهاین کاخ که در راستای تنگه بسفر قرار دارد، زیبایی و اهمیت تاریخی زیادی دارد. کاخ دلمه باغچه در قرن نوزدهم ساخته شد، و آخرین سلاطین عثمانی از این کاخ به عنوان محل اقامت اولیه و کرسی حکومتی استفاده می کردند. معماری داخلی و خارجی این کاخ ترکیبی از طراحی های عربی و اروپایی است که فقط در این تقاطع دو قاره دیده می شود.این کاخ همه روزه بجز دوشنبه ها و پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر به روی عموم باز است.

ادامه مطلب
موزه باستان شناسی استانبول
موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبولدر این موزه میلیون ها شیء عتیقه نگهداری می شود. خود موزه در سال 1891 باز شد و در واقع سه ساختمان جداگانه است که شامل موزه شرق باستان می شود. این موزه در نزدیکی کاخ توپکاپی قرار دارد. ورودی آن حدوداً 8 دلار است و همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 9:30 تا 5 بعدازظهر باز است.

ادامه مطلب
برج گالاتا
برج گالاتا

برج گالاتابهترین نمای شهر استانبول از برج گالاتا از محله بی اوغلو مشخص است. این سازه بر روی تپه ای روبروی شاخ طلایی واقع شده است. این برج از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به روی بازدیدکنندگان باز است. ورودی آن 11 لیره ترک است.

ادامه مطلب
میدان تکسیم
میدان تکسیم

خیابان استقلالمشهورترین مسیر منتهی به میدان تکسیم ، خیابان همیشه شلوغ و پرترافیک استقلال است. این خیابان تبدیل به یک خیابان توریستی شده است در این خیابان خودروها اجازه ی تردد ندارند و کل خیابان بصورت سنگ فرش و محل عبور عابرین پیاده است. بسیاری از رستوران ها ، بارها ، کلاب های شبانه ، سالن های سینما و مراکز خرید در خیابان استقلال استانبول قرار دارند. این خیابان در هر ساعتی از شبانه روز که به آن سر بزنید زنده است . میدان تکسیم تبدیل به محلی برای اجتماع ، برگزاری اعیاد و کنسرت ها شده است.برای دیدن محله ی تاریخی سلطان احمد می بایست به خیابان استقلال بروید. مکان هایی مثل مسجد اباصوفیه ، مسجد آبی ، مسجد سلیمانیه ، حمام های تاریخی و بازار بزرگ در این محله قرار دارند.فست فودهای بین المللی مک دونالد ، کی اف سی ، پیتزا هاگ و برگر کینگ در خیابان استقلال قرار دارند. همچنین در این خیابان رستوران های محلی و ساندویچ فروشی های کوچک و بزرگ زیادی وجود دارند که هر کسی با هر سلیقه ای را به خود جذب می کند. خیابان استقلال محل خوبی برای خرید است و فروشگاه ها و برندهای مطرحی چون Debenhams، Guess، Mango، Zara، Diesel در کنار برندهای ترکی نظیر Koton، LC Waikiki و غیره در آن قرار دارند.میدان تکسیمدر مرکز شهر استانبول قرار گرفته است و شناخته ترین و معروف ترین مرکز مدرن شهر استانبول می باشد .میدان تکسیم یکی از مهم ترینجاذبه های گردشگری درتور استانبولمی باشد که بسیاری از معروف ترین هتل ها و مراکز خرید در اطراف این میدان قرار دارند. میدان تکسیم به ناوگان حمل و نقل عمومی استانبول دسترسی مستقیم دارد بنابراین در این میدان ایستگاه های اتوبوس و مترو قرار دارند. میدان تکسیم در واقع قلب شهر استانبول است ، این میدان چندان بزرگ نیست و به عنوان یک فضای باز در میان سر و صدای ترافیک چند خیابان می باشد. تمام راه های موجود در شهر استانبول به میدان تکسیم می رسند و به همین خاطر به آن قلب استانبول می گویند.در میدان تکسیمجاذبه های گردشگریزیادی از جمله گل فروشی های متعدد ، هتل های شیشه ای فوق مدرن با برج های ساخت ، کافی شاپ ها و چایخانه هایی در ساختمان های نئوکلاسیک ، دفاتر کاری بسیار زیبا ، مرکز فرهنگی آتاتورک و دکه های غذا فروشی متعددی وجوددارد. در واقع در میدان تکسیم همه چیز در کنار هم قرار گرفته است و توجه انسان را به خود جلب می کند.علت نام گذاری میدان تکسیمدر گذشته و به دستور سلطان محمود اول ، میدان تکسیم به عنوان محلی برای انشعاب آبهایی که از شمال استانبول روان بودند و هدایت این آبها به سایر نقاط شهر انتخاب شد. بنابراین این میدان به دلیل تقسیم و انشعاب آب که در این مکان انجام می شد،تکسیم یا تقسیم ، نامگذاری گردید.مجسمه ی یادواره ی جمهوریتمیدان تقسیم استانبولنماد جمهوریت مدرن و سکولار ترکیه است که به واسطه ی مصطفی کمال یا همان آتاتورک شکل گرفت. یادواره ی استقلال در وسط این میدان قرار گرفته است. این یادواره طرحی دو طرفه است که در یک طرف آن مصطفی کمال را در لباس سربازی و در حال رهبری نیروهای ترکیه نشان می دهد و در سوی دیگر مصطفی کمال پیروز یا همان آتاتورک را در قامت رهبر جمهوری نوی ترکیه به نمایش می گذارد. این مکان جایی است که اشخاص بزرگ برای ادای احترام خود با تاج گل به سراغ آن می آیند و گردهمایی های عمومی شهر در آن انجام می شود.

ادامه مطلب
بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی(بازار بزرگ استانبول که به ترکی کاپالی چارشی یعنی بازار سرپوشیده نامیده می شود در یک مایلی غرب سلطان احمد است و یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در دنیاست. محصولاتی که در آن فروخته می شوند عبارتند از فرش و قالی و پوشاک تا کارهای دستی و هنری و شطرنج. رستوران ها، کافه ها و مساجد زیادی هم در این بازار هست.

ادامه مطلب
مرکز خرید استانبول ساپایر
مرکز خرید استانبول ساپایر

۱-مرکز خرید استانبول ساپایر|Istanbul Sapphireبرج ساپایر، بلندترین ساختمان شهر استانبول است که در مرکز بخش تجاری لونت، در استانبول قراردارد. در این ساختمان بلند بخش های مختلفی به چشم می خورد که مرکز خرید و واحدهای لوکس مسکونی از آن جمله هستند.در مرکز خرید برج ساپایر مجموعه ای از بهترین برندها در کنار شعبه ای از بهترین رستوران های ترکیه و جهان را خواهید دید. همچنین امکان آن را دارید که در بخش عرشه ساختمان، کل شهر استانبول را از ارتفاع ۲۳۶ متری و با زاویه ۳۶۰ درجه به تماشا بایستید. از دیگر جذابیت ها و تفریحات این مرکز خرید، شبیه ساز پرواز هوایی است. در این شبیه ساز با کیفیت چهار بعدی درون یک هلی کوپتر و بر فراز شهر استانبول پرواز می کنید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، لونت، خیابان اسکی بویوک دره شماره ۱، امینیِتولری

ادامه مطلب
مرکز خرید ویاپورت
مرکز خرید ویاپورت

مرکز خرید ویاپورت|Viaportمرکز خرید ویاپورت که قدری خارج از شهر قرار گرفته، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید نه تنها استانبول، بلکه ترکیه است که در خود نزدیک ۲۰۰ مغازه و فروشگاه را جای داده است. همچنین مرکز خرید ویاپورت پارکینگ بزرگی دارد که ظرفیت جای گیری ۴۵۰۰ ماشین را دارد.قسمت جالب توجه ویاپورت را، روباز بودن این مرکز خرید می توان دانست که برندهای مشهور و جهانی چون تیفانی و برندهای مشهور ترکی مانند واکو را میهمان خود کرده است. البته همانند هر مرکز خرید معروف دیگری، ویاپورت نیز در بخش پوشاک و لوازم تنها به بزرگسالان محدود نمی شود و شعبه های قابل توجهی از پوشاک و اسباب بازی نیز در این فروشگاه بزرگ به چشم می خورد.خوب است بدانید درست در مقابل مرکز خرید ویاپورت، شهربازی بزرگی با ۲۰ بخش مختلف وجود دارد. همچنین یک مجتمع سینمایی در کنار این مکان ساخته شده است. گرچه برای رسیدن ویاپورت باید مسافت نسبتا زیادی را رانندگی کنید، اما تنوع مغازه ها و فودکورت با کیفیت ویاپورت شما را نا امید نمی کند.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، پندیک، خیابان ددپاشا شماره ۱۹،محله ینیشهیر

ادامه مطلب
مرکز خرید مرمره فروم
مرکز خرید مرمره فروم

مرکز خرید مرمره فروم|Marmara Forum Alisveris Merkeziمرکز خرید فروم مرمره نیز همانند دیگر مراکز خرید مشهور و معتبر استانبول، بسیاری از برندهای مشهور جهان و ترکیه را در خود جای داده است و شما را به خرید متفاوت دعوت می کند. در این مرکز خرید تنها برندها نیستند که توجه شما را جلب می کنند و معماری جالب بنا نیز سرگرم کننده است.مرکر خرید مرمره فروم که در محله باکیرکوی استانبول قرار گرفته، محلی برای گردهم آیی ۳۰۰ فروشگاه متنوع و مختلف بوده و البته یک زمین بازی وسیع و۱۳ هزار متری را نیزبرای تفریح بازدیدکنندگان ایجاد کرده است.برای رسیدن به مرکز خرید مرمره فروم به راحتی می توانیدروی وسایل حمل و نقل عمومی شهر استانبول حساب کنید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، باکیرکوی، بولوار جوبانجشمه کوشویولو شماره ۳، عثمانیه

ادامه مطلب
مرکز خرید ویالند
مرکز خرید ویالند

مرکز خرید ویالند|Vialandویالند نخستین مجموعه در ترکیه است که در فضای سرپوشیده خود، یک شهربازی بزرگ را در کنارمرکز خرید و مرکز اجراهای نمایشی در کنار هم قرار داده است. البته ویالند را بیش تر به سبب شهربازی بزرگش می شناسند امانمی توان از مرکز خرید این مجموعه نیز چشم پوشید.مرکز خرید ویالند که در منطقه ایوب استانبول قرار دارد، وسعتی در حدود ۱۰ زمین فوتبال داشته و در نتیجه طیف مختلفی از مغازه ها و فروشگاه ها را در این مرکز خرید بزرگ خواهید دید. اگر به این مرکز خرید سر زدید، حتما زمانی را هم به شهربازی ویالند اختصاص بدهید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، ایوب، خیابان شهید متین کایا شماره ۱۱، محله یسیلپینار

ادامه مطلب
مرکز خرید الیویوم
مرکز خرید الیویوم

مرکز خرید الیویومOlivium Outlet Centerالیویوم یکی از بزرگ ترین و نخستین مراکز خرید استانبول است که نه تنها برای فروشگاه های متنوعش، بلکه به سبب سازه جذابش نیز مورد توجه می باشد. این مرکز خرید که از سال ۲۰۰۰ میلادی افتتاح شده است، در منطقه کاری شهر استانبول و درست خارج از دیوارهای این شهر باستانی قرار گرفته است.جالب است بدانید که الیویوم در ابتدا تنها ۲۵ فروشگاه داشت اما امروزه تعداد مغازه های آن به ۱۱۸ عدد افزایش پیدا کرده و وسعتی۴۵,۰۰۰ متر مربعی را در چهار طبقه به خودشان اختصاص داده اند. همچنین خوب است بدانید که این مرکز خرید به پارکینگی دو طبقه با ۱۰۰۰جای پارکمجهز می باشد.از دیگر بخش های جذاب الیویوم می توان به یک سوپرمارکت، ۶ سالن سینما، سالن تئاتر، سالن بولینگ و تعداد بسیاری رستوران و کافه اشاره کرد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، زیتینبرنو، خیابان پروفسور معمر آکسوی ۳۰،بشتلسیز

ادامه مطلب
مرکز خرید اپتیموم
مرکز خرید اپتیموم

مرکز خرید اپتیمومOptimum Outletمرکز خرید اپتیموم همانند دیگر مراکز خرید معتبر استانبول، مجتمعی با فروشگاه های معتبر جهان و ترکیه است که هم موقعیت لذت خرید طور و هم تفریح با وسایل بازی را فراهم می کند. در این مرکز خرید برندهایی چون منگو، آدیداس، نایک، یو اس پولو و ... را در ۵ طبقه مختلف خواهید دید.در مرکز خرید اپتیموم هر دو نوع فروشگاه های زنجیره ای و شعبه های معروف به همراه فود کورت و امکانات رفاهی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. از بخش های قابل توجه این مرکز خرید، زمین اسکیت روی یخ و سالن سینمایی باکیفیت می باشد.مرکز خرید اپتیموم یکی از بهترین مراکز خرید استانبول است که سازه جذاب با معماری خاصی دارد و این امکان را به بازدیدکنندگان خود می دهد که در هر طبقه لذتی متفاوت را تجربه کنند. این مرکز خرید در محله ینی صحرا و بخش آسیایی استانبول قرار گرفته و دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی شهر دارد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، آتاشهیر، خیابان استقلال ۲/B،ینی صحرا

ادامه مطلب
مرکز خرید ویاپورت مارینا
مرکز خرید ویاپورت مارینا

مرکز خرید ویاپورت ماریناViaport Marinaویاپورت مارینا مجموعه جذابی است ازمرکز خرید، سرگرمی، گردشگری، آکواریوم و مرکز تجارت که همگی درحاشیه دریای مرمرهقرار دارند. این مجموعه یکی از نخستین مراکز زندگی است که در حاشیه دریا قرار دارد.در مرکز خرید ویاپورت مارینا طیف متنوعی از برندها و فروشگاه های شناختهشده دنیا را از نزدیک خواهید دید ودر کنار مرکز خرید شکیل نیز، تعدادی بسیاری کافه های درجه یک و رستوران در اختیار شما قرار می گیرند.اگر قصد گشت و گذار در این مجموعه را دارید، شهربازی ویاسی (ViaSEA) را نیز در برنامه تفریحی خود قرار دهید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، توزلا، خیابان بالیکجیلار شماره ۲۰، محلهجامی

ادامه مطلب
مرکز خرید مالتپه پارک
مرکز خرید مالتپه پارک

مرکز خرید مالتپه پارکMaltepe Park Shopping Centerمرکز خرید ماتپه پارک با لیستی از انواع فروشگاه های پوشاک خانم ها و آقایان، جواهرات، لوازم دیجیتال، لوازم آرایشی و بهداشتی و ... می باشد که در هر بخش به برندهای سرشناس و نام آور زینت یافته است. از مشهورترین برندها می توان به حضور اپل، ویکتوریا سیکرت، سواروسکی و ... اشاره کرد.همچنین خوب است بدانید این مرکز خرید به پارکینگی با گنجایش۲۹۰۰ جای پارک و همچنین سینمای بزرگی به نام سینماماکسیموم اشاره کرد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، مالتپه، توگای یولو شماره ۶۷،جویزلی

ادامه مطلب
مرکز خرید کپسیتی
مرکز خرید کپسیتی

مرکز خرید کپسیتیCapacity Alisveris Merkeziمرکز خرید کپسیتی یکی از بهترین مراکز خرید در منطقه باکیرکوی استانبول است که با برندهای مشهور و معماری جذابش شما را به سوی خود دعوت می کند. در این مرکز خرید وسیع حدود ۲۰۰ مغازه و فروشگاه و ۲۱۷ برند مشهور جهانی و ترکی در کنار هم به چشم می خورند. کپسیتی همچنین به پارکینگی با ۲۵۰۰ جای پارک مجهز می باشد. در مجموع این مرکز خرید شکیل فضایی در حدود ۱۳۳ هزار متر مربع را به خودش اختصاص داده و دنیایی وسیعی از خرید لذت بخش را به شما هدیه می دهد.همچنین خوب است بدانید در مرکز خرید کپسیتی حدود ۹ سالن سینمای مجهز و به روز با ۱۵۰۰ صندلی وجود دارد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، باکیرکوی،خیابان فیشخانه شماره ۷، میدان زیتینلیک

ادامه مطلب
مرکز خرید اوزدلیک پارک
مرکز خرید اوزدلیک پارک

مرکز خرید اوزدلیک پارکOzdilek Park Istanbulمرکز خرید اوزدلیک، گرچه شاید در برابر دیگر مراکز خرید معرفی شده قدری کوچک تر باشد، اما محل قرار گیری آن در محله لونت استانبول و البته مغازه های آن، به قدر کافی جبران کننده هستند. مرکز خرید اوزدلیک درست در کنار مرکز خرید معروف کنیون قرار و مترو سیتی قرار گرفته و می توانید بازدید و گردش و خرید خود در آن ها را در یک یا دو روز قرار دهید.علاوه بر فروشگاه ها و مغازه های با کلاس، یکی از ویژگی های بارز و دوست داشتنی اوزدلیک، سقف سبز و گلخانه ای این مرکز خرید است. جایی که می توانید برای دقایقی از شلوغی و فضای شهری بیوک دره فرار کنید.مرکز خرید اوزدلیک علاوه بر فروشگاه های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیک، برای لوازم خانگی اش نیز مورد توجه است.

ادامه مطلب
مرکز خرید گرند جواهر
مرکز خرید گرند جواهر

مرکز خرید جواهر استانبولواقع شده درمنطقه شیشلی استانبول، بزرگترینمرکز خرید اروپاو ششمین مرکز خرید بزرگ جهان است و در بین گردشگرانتور استانبول ترکیهبسیار محبوبیت دارد.مرکزخرید جواهر استانبولکه 15 اکتبر 2005 افتتاح شده این مرکز توسط هلدینگ جواهر ساخته شد و سهام آن به یک شرکت انگلیسی با مالکان کویتی واگذار گردید،طراحیمجتمع تجاری-تفریحی جواهر استانبولتوسط شرکت طراحی ومعماری امریکایی مینورو انجام گرفته است.مرکز تفریحی و خرید جواهر استانبولدارای 10 طبقه و 343 فروشگاه و ظرفیت 2500 اتومبیل در پارکینگ سرپوشیده میباشد.درمرکز خرید جواهر استانبولتقریبا میتوانید هر چیزی را که احتیاج دارید تهیه کنید، بسیاری از مارك‌های معروف بین‌المللی چون: بنتون، ماسیمو دوتی، آدیداس، لیوایز، ریبوك، اسپریت و ... در این مركز شعبه دارند.دارا بودن سیستم روشنایی و تهویه هوای مدرن ، معماری جذاب، سالن و راهروهای زیبا، روشنایی بیرون فضایمرکز خرید جواهر در استانبولو بالا بودن امنیت و اهمیت بالا به نظافت و پاکیزگی محیط توانسته توجه بسیاری از شهروندان و گردشگرانتور ترکیهرا بسوی خود جلب کند.مرکز خرید جواهر استانبول به قدری بزرک است که در درون خود یک شهر بازی سر پوشیده تمام عیار جای می دهد. با نمایش فیلم های سینمایی روز دنیا، غذاهای لذیذ و خوشمزه از کشورهای مختلف دنیا، پارک بازی سرپوشیده مخصوص کودکان وغیره توانسته از نظر مساحت و اهمیت به تفریح مقام نخست را در ترکیه از آن خود کند .مرکز تفریحی آتلانتیسبا 58 هزار مترمربع محیط مسقف،مجتمع تجاری جواهررا به عنوان اولینمراکز خرید استانبولدارای مرکز متنوع نمودن و تفریحی برای گروههای سنی مختلف تور ارزان استانبول،تور ترکیه آورده است.مدیران مرکز تفریحی آتلانتیس همواره سعی در ارتقاء کیفیت تجهیز این مرکز به جدید ترین وسایل تفریحی را دارندساعت کاری مرکز خرید جواهر استانبول از ساعت 10 صبح تا 10 شب می باشد .

ادامه مطلب
جزیره بیوک آدا استانبول
جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبولدر اطراف استانبول چندین جزیره وجود دارد که رفتن به آن ها در تور استانبول خالی از لطف نیست و می تواند برای مسافران گردشی مفرح و بیادماندنی باشد . جزیره بیوک آدا استانبول (Büyükada Island Istanbul) یکی از جزایر موجود در اطراف این شهر است که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است با سفر آفرین همراه باشید .درباره جزیره زیبای بیوک آدا در استانبولجزیره بیوک آدا استانبول در میان آب های دریای مرمره واقع شده و با بیش از 5 کیلومتر مربع وسعت یکی از بزرگترین جزایر در اطراف استانبول می باشد . جزیره بیوک آدا دارای جاذبه های تاریخی و اماکن دیدنی متعددی است که با بازسازی و مرمت تا کنون حفظ و نگهداری شده اند . گردشگران در این جزیره که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید می توانند از محیط آرام و زیبا و هوای تمیز جزیره استفاده کنند و روزی عالی را پشت سر بگذارند . بر طبق سرشماری سال 2000 میلادی حدود 7300 نفر در این جزیره سکونت دارند که در فصل رونق گردشگری علی الخصوص فصل تابستان این رقم رشد زیادی دارد .بیوک آدا ، بزرگترین جزیره استانبولبیوک آدا با اماکن دیدنی و زیبائی های چشم نواز یکی از جزایر نه گانه پرنس و از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد . این جزیره دارای خانه هایی ویلایی با باغچه های پر از گل و خیابان هایی تمیز است که برای گردشگران می تواند جذاب باشد . در جزیره بیوک آدا استانبول خبری از وسایل نقلیه موتوری نیست و مردم بومی و گردشگران تور استانبول برای تردد در این جزیره از دوچرخه و یا درشکه استفاده می کنند البته برخی نیز ترجیح می دهند با پیاده روی زوایا و گوشه های این جزیره را کشف کنند و قسمت های مختلف آن را ببینند .در جزیره بیوک آدا چندین هتل ساخته شده که گردشگران برای اقامت در این جزیره می توانند از این آن ها استفاده کنند . اگر در فصل تابستان سفر به این جزیره می کنید ، می توانید از پلاژهایی که برای شنا کردن آماده شده است ، استفاده کنید . برای رفتن به این جزیره می توان از کشتی های موجود در سواحل بخش اروپائی و یا آسیائی استانبول استفاده کرد . در فصل تابستان اتوبوس های دریائی موجود در منطقه کاباتاش نیز ترتیب انتقال شما را به این جزایر را خواهد داد.در جزیره Büyükada استانبول ترکیه کلیساهای تاریخی ، صومعه ها و عمارت های مختلفی وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها دیدن کنند . از جاهای تاریخی این جزیره می توان به مسجد حمیدیه ، کلیسای آییوس نیکولاس و الد گریک اشاره نمود که تا کنون پا بر جا مانده اند . بهترین مکان برای دیدن زیبایی های جزیره در یوجه تپه بلند ترین نقظه جزیره است . در این مکان که نوک قله کوه قرار گرفته و شیب تندی دارد ، کلیسای آیا یورگی واقع شده است . از اینجا مناظر فوق العاده ای از اطراف جزیره و همچنین استانبول را می توان تماشا کرد . کنار اسکله جزیره بیوک آدا پر از رستوران ها ، کافه ها ومغازه های مختلف است که برای صرف غذا مناسب هستند و منظره خوبی هم دارند .

ادامه مطلب
مسجد ایاصوفیه
مسجد ایاصوفیه

ایاصوفیهاین مسجد به خاطر معماری شگفت انگیز، نماهای باشکوه داخلی و اهمیت تاریخی اش گردشگران را به شهر استانبول جذب می کند. بین سال های 532 و 537 ساختمان آن به مدت هزار سال کلیسا بود. سپس از سال 1453 تا 1934 که تبدیل به موزه شود، مسجد بوده می توانید از این مسجد در محله سلطان احمد، در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 09:30 تا 04:30 دیدن کنید. ورودی آن 13 دلار آمریکا است.

ادامه مطلب
مسجد سلطان احمد
مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد (مسجد آبی(سلطان احمد همیشه می خواست مسجدی بسازد که با مسجد ایاصوفیه رقابت کند و همه تقریباً موافق هستند که او در این کار موفق شده است. این مسجد یکی دیگر از جاذبه های توریستی اصلی استانبول است.اگر می خواهید از این مکان مذهبی دیدن کنید، یادتان نرود که لباس پوشیده به تن کنید خانم ها روسری سرشان کنید اگر یادتان رفت می توانید از مسجد یک روسری قرض کنید.مسجد آبی در محله سلطان احمد واقع شده است. این مسجد همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. ورودی آن رایگان است، ولی در ساعات نماز به خصوص جمعه ها، ورود ممنوع است.

ادامه مطلب
کلیسای چورا
کلیسای چورا

کلیسای چورااین کلیسا که در ابتدا به منظور کلیسای بیزانسی ساخته شده بود بعدها تبدیل به مسجد شد و حالا یک موزه است. موزائیک ها و کاشی های زیبای این کلیسا، نمونه باقیمانده از هنر بیزانسی در دنیاست. بخش هایی از آن در سال 400 ساخته شده است، ولی ساختمانی که امروزه می بینیم حدود سال 1500 ساخته شد. این کلیسا تقریباً در سه مایلی شمال غربی سلطان احمد قرار دارد. این موزه همه روزه بجز چهارشنبه ها از ساعت 9:30 تا 18:30 باز است. ورودی آن 6 دلار آمریکا است.

ادامه مطلب
قلعه روملی حصار
قلعه روملی حصار

قلعه روملی حصاراین قلعه در تنگه بسفر در ساحل «روملی» در شهر استانبول در بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج واقع شده ‌است و یکی از قلعه‌های مشهور کشور ترکیه است، بنای بسیار بزرگ و زیبا به شکل مستطیل، این قلعهٔ بسیار زیبا توسط سلطان محمد فاتح ساخته شده‌است.از دیگر جاذبه های استانبول می توان به کلیسای سیسترن، مسجد سلیمانیه، موزه هنرهای اسلامی ترکیه، برج دختر، بازار ادویه (میسیر چارشیسی)، جزیره بیوک آدا (پرنسس)، مسجد رستم پاشا، تنگه بسفر، کاخ بیلر بی، کاخ چراغان، تپه های چاملیجا (بام استانبول)، موزه فرش ترکیه، مسجد اورتاکوی و غیره اشاره نمود.

ادامه مطلب
کاخ توپکاپی
کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی (توپکاپی سارایی(این کاخ منزلگاه سلاطین عثمانی از سال 1465 تا 1856 بوده است و یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر استانبول است. معماری بی نظیر و حیاط های زیبایی دارد. این سرا در سال 1924 یعنی اندکی پس از دوره عثمانی تبدیل به موزه شد.کاخ توپکاپی محل حرم سلطنتی نیز بوده است. تور حرم جداگانه است و گردشگرانی که می خواهند از حرم دیدن کنند باید علاوه بر ورودی 13 دلاری این کاخ، 10 دلار دیگر هم بپردازند. این موزه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر همه روزه بجز سه شنبه ها باز است.

ادامه مطلب
کاخ دلمه باغچه
کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باغچهاین کاخ که در راستای تنگه بسفر قرار دارد، زیبایی و اهمیت تاریخی زیادی دارد. کاخ دلمه باغچه در قرن نوزدهم ساخته شد، و آخرین سلاطین عثمانی از این کاخ به عنوان محل اقامت اولیه و کرسی حکومتی استفاده می کردند. معماری داخلی و خارجی این کاخ ترکیبی از طراحی های عربی و اروپایی است که فقط در این تقاطع دو قاره دیده می شود.این کاخ همه روزه بجز دوشنبه ها و پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر به روی عموم باز است.

ادامه مطلب
برج گالاتا
برج گالاتا

برج گالاتابهترین نمای شهر استانبول از برج گالاتا از محله بی اوغلو مشخص است. این سازه بر روی تپه ای روبروی شاخ طلایی واقع شده است. این برج از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به روی بازدیدکنندگان باز است. ورودی آن 11 لیره ترک است.

ادامه مطلب
بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی(بازار بزرگ استانبول که به ترکی کاپالی چارشی یعنی بازار سرپوشیده نامیده می شود در یک مایلی غرب سلطان احمد است و یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در دنیاست. محصولاتی که در آن فروخته می شوند عبارتند از فرش و قالی و پوشاک تا کارهای دستی و هنری و شطرنج. رستوران ها، کافه ها و مساجد زیادی هم در این بازار هست.

ادامه مطلب
موزه باستان شناسی استانبول
موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبولدر این موزه میلیون ها شیء عتیقه نگهداری می شود. خود موزه در سال 1891 باز شد و در واقع سه ساختمان جداگانه است که شامل موزه شرق باستان می شود. این موزه در نزدیکی کاخ توپکاپی قرار دارد. ورودی آن حدوداً 8 دلار است و همه روزه بجز دوشنبه ها از ساعت 9:30 تا 5 بعدازظهر باز است.

ادامه مطلب
میدان تکسیم
میدان تکسیم

خیابان استقلالمشهورترین مسیر منتهی به میدان تکسیم ، خیابان همیشه شلوغ و پرترافیک استقلال است. این خیابان تبدیل به یک خیابان توریستی شده است در این خیابان خودروها اجازه ی تردد ندارند و کل خیابان بصورت سنگ فرش و محل عبور عابرین پیاده است. بسیاری از رستوران ها ، بارها ، کلاب های شبانه ، سالن های سینما و مراکز خرید در خیابان استقلال استانبول قرار دارند. این خیابان در هر ساعتی از شبانه روز که به آن سر بزنید زنده است . میدان تکسیم تبدیل به محلی برای اجتماع ، برگزاری اعیاد و کنسرت ها شده است.برای دیدن محله ی تاریخی سلطان احمد می بایست به خیابان استقلال بروید. مکان هایی مثل مسجد اباصوفیه ، مسجد آبی ، مسجد سلیمانیه ، حمام های تاریخی و بازار بزرگ در این محله قرار دارند.فست فودهای بین المللی مک دونالد ، کی اف سی ، پیتزا هاگ و برگر کینگ در خیابان استقلال قرار دارند. همچنین در این خیابان رستوران های محلی و ساندویچ فروشی های کوچک و بزرگ زیادی وجود دارند که هر کسی با هر سلیقه ای را به خود جذب می کند. خیابان استقلال محل خوبی برای خرید است و فروشگاه ها و برندهای مطرحی چون Debenhams، Guess، Mango، Zara، Diesel در کنار برندهای ترکی نظیر Koton، LC Waikiki و غیره در آن قرار دارند.میدان تکسیمدر مرکز شهر استانبول قرار گرفته است و شناخته ترین و معروف ترین مرکز مدرن شهر استانبول می باشد .میدان تکسیم یکی از مهم ترینجاذبه های گردشگری درتور استانبولمی باشد که بسیاری از معروف ترین هتل ها و مراکز خرید در اطراف این میدان قرار دارند. میدان تکسیم به ناوگان حمل و نقل عمومی استانبول دسترسی مستقیم دارد بنابراین در این میدان ایستگاه های اتوبوس و مترو قرار دارند. میدان تکسیم در واقع قلب شهر استانبول است ، این میدان چندان بزرگ نیست و به عنوان یک فضای باز در میان سر و صدای ترافیک چند خیابان می باشد. تمام راه های موجود در شهر استانبول به میدان تکسیم می رسند و به همین خاطر به آن قلب استانبول می گویند.در میدان تکسیمجاذبه های گردشگریزیادی از جمله گل فروشی های متعدد ، هتل های شیشه ای فوق مدرن با برج های ساخت ، کافی شاپ ها و چایخانه هایی در ساختمان های نئوکلاسیک ، دفاتر کاری بسیار زیبا ، مرکز فرهنگی آتاتورک و دکه های غذا فروشی متعددی وجوددارد. در واقع در میدان تکسیم همه چیز در کنار هم قرار گرفته است و توجه انسان را به خود جلب می کند.علت نام گذاری میدان تکسیمدر گذشته و به دستور سلطان محمود اول ، میدان تکسیم به عنوان محلی برای انشعاب آبهایی که از شمال استانبول روان بودند و هدایت این آبها به سایر نقاط شهر انتخاب شد. بنابراین این میدان به دلیل تقسیم و انشعاب آب که در این مکان انجام می شد،تکسیم یا تقسیم ، نامگذاری گردید.مجسمه ی یادواره ی جمهوریتمیدان تقسیم استانبولنماد جمهوریت مدرن و سکولار ترکیه است که به واسطه ی مصطفی کمال یا همان آتاتورک شکل گرفت. یادواره ی استقلال در وسط این میدان قرار گرفته است. این یادواره طرحی دو طرفه است که در یک طرف آن مصطفی کمال را در لباس سربازی و در حال رهبری نیروهای ترکیه نشان می دهد و در سوی دیگر مصطفی کمال پیروز یا همان آتاتورک را در قامت رهبر جمهوری نوی ترکیه به نمایش می گذارد. این مکان جایی است که اشخاص بزرگ برای ادای احترام خود با تاج گل به سراغ آن می آیند و گردهمایی های عمومی شهر در آن انجام می شود.

ادامه مطلب
جزیره بیوک آدا استانبول
جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبولدر اطراف استانبول چندین جزیره وجود دارد که رفتن به آن ها در تور استانبول خالی از لطف نیست و می تواند برای مسافران گردشی مفرح و بیادماندنی باشد . جزیره بیوک آدا استانبول (Büyükada Island Istanbul) یکی از جزایر موجود در اطراف این شهر است که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است با سفر آفرین همراه باشید .درباره جزیره زیبای بیوک آدا در استانبولجزیره بیوک آدا استانبول در میان آب های دریای مرمره واقع شده و با بیش از 5 کیلومتر مربع وسعت یکی از بزرگترین جزایر در اطراف استانبول می باشد . جزیره بیوک آدا دارای جاذبه های تاریخی و اماکن دیدنی متعددی است که با بازسازی و مرمت تا کنون حفظ و نگهداری شده اند . گردشگران در این جزیره که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید می توانند از محیط آرام و زیبا و هوای تمیز جزیره استفاده کنند و روزی عالی را پشت سر بگذارند . بر طبق سرشماری سال 2000 میلادی حدود 7300 نفر در این جزیره سکونت دارند که در فصل رونق گردشگری علی الخصوص فصل تابستان این رقم رشد زیادی دارد .بیوک آدا ، بزرگترین جزیره استانبولبیوک آدا با اماکن دیدنی و زیبائی های چشم نواز یکی از جزایر نه گانه پرنس و از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد . این جزیره دارای خانه هایی ویلایی با باغچه های پر از گل و خیابان هایی تمیز است که برای گردشگران می تواند جذاب باشد . در جزیره بیوک آدا استانبول خبری از وسایل نقلیه موتوری نیست و مردم بومی و گردشگران تور استانبول برای تردد در این جزیره از دوچرخه و یا درشکه استفاده می کنند البته برخی نیز ترجیح می دهند با پیاده روی زوایا و گوشه های این جزیره را کشف کنند و قسمت های مختلف آن را ببینند .در جزیره بیوک آدا چندین هتل ساخته شده که گردشگران برای اقامت در این جزیره می توانند از این آن ها استفاده کنند . اگر در فصل تابستان سفر به این جزیره می کنید ، می توانید از پلاژهایی که برای شنا کردن آماده شده است ، استفاده کنید . برای رفتن به این جزیره می توان از کشتی های موجود در سواحل بخش اروپائی و یا آسیائی استانبول استفاده کرد . در فصل تابستان اتوبوس های دریائی موجود در منطقه کاباتاش نیز ترتیب انتقال شما را به این جزایر را خواهد داد.در جزیره Büyükada استانبول ترکیه کلیساهای تاریخی ، صومعه ها و عمارت های مختلفی وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها دیدن کنند . از جاهای تاریخی این جزیره می توان به مسجد حمیدیه ، کلیسای آییوس نیکولاس و الد گریک اشاره نمود که تا کنون پا بر جا مانده اند . بهترین مکان برای دیدن زیبایی های جزیره در یوجه تپه بلند ترین نقظه جزیره است . در این مکان که نوک قله کوه قرار گرفته و شیب تندی دارد ، کلیسای آیا یورگی واقع شده است . از اینجا مناظر فوق العاده ای از اطراف جزیره و همچنین استانبول را می توان تماشا کرد . کنار اسکله جزیره بیوک آدا پر از رستوران ها ، کافه ها ومغازه های مختلف است که برای صرف غذا مناسب هستند و منظره خوبی هم دارند .

ادامه مطلب
مرکز خرید استانبول ساپایر
مرکز خرید استانبول ساپایر

۱-مرکز خرید استانبول ساپایر|Istanbul Sapphireبرج ساپایر، بلندترین ساختمان شهر استانبول است که در مرکز بخش تجاری لونت، در استانبول قراردارد. در این ساختمان بلند بخش های مختلفی به چشم می خورد که مرکز خرید و واحدهای لوکس مسکونی از آن جمله هستند.در مرکز خرید برج ساپایر مجموعه ای از بهترین برندها در کنار شعبه ای از بهترین رستوران های ترکیه و جهان را خواهید دید. همچنین امکان آن را دارید که در بخش عرشه ساختمان، کل شهر استانبول را از ارتفاع ۲۳۶ متری و با زاویه ۳۶۰ درجه به تماشا بایستید. از دیگر جذابیت ها و تفریحات این مرکز خرید، شبیه ساز پرواز هوایی است. در این شبیه ساز با کیفیت چهار بعدی درون یک هلی کوپتر و بر فراز شهر استانبول پرواز می کنید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، لونت، خیابان اسکی بویوک دره شماره ۱، امینیِتولری

ادامه مطلب
مرکز خرید ویاپورت
مرکز خرید ویاپورت

مرکز خرید ویاپورت|Viaportمرکز خرید ویاپورت که قدری خارج از شهر قرار گرفته، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید نه تنها استانبول، بلکه ترکیه است که در خود نزدیک ۲۰۰ مغازه و فروشگاه را جای داده است. همچنین مرکز خرید ویاپورت پارکینگ بزرگی دارد که ظرفیت جای گیری ۴۵۰۰ ماشین را دارد.قسمت جالب توجه ویاپورت را، روباز بودن این مرکز خرید می توان دانست که برندهای مشهور و جهانی چون تیفانی و برندهای مشهور ترکی مانند واکو را میهمان خود کرده است. البته همانند هر مرکز خرید معروف دیگری، ویاپورت نیز در بخش پوشاک و لوازم تنها به بزرگسالان محدود نمی شود و شعبه های قابل توجهی از پوشاک و اسباب بازی نیز در این فروشگاه بزرگ به چشم می خورد.خوب است بدانید درست در مقابل مرکز خرید ویاپورت، شهربازی بزرگی با ۲۰ بخش مختلف وجود دارد. همچنین یک مجتمع سینمایی در کنار این مکان ساخته شده است. گرچه برای رسیدن ویاپورت باید مسافت نسبتا زیادی را رانندگی کنید، اما تنوع مغازه ها و فودکورت با کیفیت ویاپورت شما را نا امید نمی کند.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، پندیک، خیابان ددپاشا شماره ۱۹،محله ینیشهیر

ادامه مطلب
مرکز خرید مرمره فروم
مرکز خرید مرمره فروم

مرکز خرید مرمره فروم|Marmara Forum Alisveris Merkeziمرکز خرید فروم مرمره نیز همانند دیگر مراکز خرید مشهور و معتبر استانبول، بسیاری از برندهای مشهور جهان و ترکیه را در خود جای داده است و شما را به خرید متفاوت دعوت می کند. در این مرکز خرید تنها برندها نیستند که توجه شما را جلب می کنند و معماری جالب بنا نیز سرگرم کننده است.مرکر خرید مرمره فروم که در محله باکیرکوی استانبول قرار گرفته، محلی برای گردهم آیی ۳۰۰ فروشگاه متنوع و مختلف بوده و البته یک زمین بازی وسیع و۱۳ هزار متری را نیزبرای تفریح بازدیدکنندگان ایجاد کرده است.برای رسیدن به مرکز خرید مرمره فروم به راحتی می توانیدروی وسایل حمل و نقل عمومی شهر استانبول حساب کنید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، باکیرکوی، بولوار جوبانجشمه کوشویولو شماره ۳، عثمانیه

ادامه مطلب
مرکز خرید ویالند
مرکز خرید ویالند

مرکز خرید ویالند|Vialandویالند نخستین مجموعه در ترکیه است که در فضای سرپوشیده خود، یک شهربازی بزرگ را در کنارمرکز خرید و مرکز اجراهای نمایشی در کنار هم قرار داده است. البته ویالند را بیش تر به سبب شهربازی بزرگش می شناسند امانمی توان از مرکز خرید این مجموعه نیز چشم پوشید.مرکز خرید ویالند که در منطقه ایوب استانبول قرار دارد، وسعتی در حدود ۱۰ زمین فوتبال داشته و در نتیجه طیف مختلفی از مغازه ها و فروشگاه ها را در این مرکز خرید بزرگ خواهید دید. اگر به این مرکز خرید سر زدید، حتما زمانی را هم به شهربازی ویالند اختصاص بدهید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، ایوب، خیابان شهید متین کایا شماره ۱۱، محله یسیلپینار

ادامه مطلب
مرکز خرید الیویوم
مرکز خرید الیویوم

مرکز خرید الیویومOlivium Outlet Centerالیویوم یکی از بزرگ ترین و نخستین مراکز خرید استانبول است که نه تنها برای فروشگاه های متنوعش، بلکه به سبب سازه جذابش نیز مورد توجه می باشد. این مرکز خرید که از سال ۲۰۰۰ میلادی افتتاح شده است، در منطقه کاری شهر استانبول و درست خارج از دیوارهای این شهر باستانی قرار گرفته است.جالب است بدانید که الیویوم در ابتدا تنها ۲۵ فروشگاه داشت اما امروزه تعداد مغازه های آن به ۱۱۸ عدد افزایش پیدا کرده و وسعتی۴۵,۰۰۰ متر مربعی را در چهار طبقه به خودشان اختصاص داده اند. همچنین خوب است بدانید که این مرکز خرید به پارکینگی دو طبقه با ۱۰۰۰جای پارکمجهز می باشد.از دیگر بخش های جذاب الیویوم می توان به یک سوپرمارکت، ۶ سالن سینما، سالن تئاتر، سالن بولینگ و تعداد بسیاری رستوران و کافه اشاره کرد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، زیتینبرنو، خیابان پروفسور معمر آکسوی ۳۰،بشتلسیز

ادامه مطلب
مرکز خرید اپتیموم
مرکز خرید اپتیموم

مرکز خرید اپتیمومOptimum Outletمرکز خرید اپتیموم همانند دیگر مراکز خرید معتبر استانبول، مجتمعی با فروشگاه های معتبر جهان و ترکیه است که هم موقعیت لذت خرید طور و هم تفریح با وسایل بازی را فراهم می کند. در این مرکز خرید برندهایی چون منگو، آدیداس، نایک، یو اس پولو و ... را در ۵ طبقه مختلف خواهید دید.در مرکز خرید اپتیموم هر دو نوع فروشگاه های زنجیره ای و شعبه های معروف به همراه فود کورت و امکانات رفاهی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. از بخش های قابل توجه این مرکز خرید، زمین اسکیت روی یخ و سالن سینمایی باکیفیت می باشد.مرکز خرید اپتیموم یکی از بهترین مراکز خرید استانبول است که سازه جذاب با معماری خاصی دارد و این امکان را به بازدیدکنندگان خود می دهد که در هر طبقه لذتی متفاوت را تجربه کنند. این مرکز خرید در محله ینی صحرا و بخش آسیایی استانبول قرار گرفته و دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی شهر دارد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، آتاشهیر، خیابان استقلال ۲/B،ینی صحرا

ادامه مطلب
مرکز خرید ویاپورت مارینا
مرکز خرید ویاپورت مارینا

مرکز خرید ویاپورت ماریناViaport Marinaویاپورت مارینا مجموعه جذابی است ازمرکز خرید، سرگرمی، گردشگری، آکواریوم و مرکز تجارت که همگی درحاشیه دریای مرمرهقرار دارند. این مجموعه یکی از نخستین مراکز زندگی است که در حاشیه دریا قرار دارد.در مرکز خرید ویاپورت مارینا طیف متنوعی از برندها و فروشگاه های شناختهشده دنیا را از نزدیک خواهید دید ودر کنار مرکز خرید شکیل نیز، تعدادی بسیاری کافه های درجه یک و رستوران در اختیار شما قرار می گیرند.اگر قصد گشت و گذار در این مجموعه را دارید، شهربازی ویاسی (ViaSEA) را نیز در برنامه تفریحی خود قرار دهید.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، توزلا، خیابان بالیکجیلار شماره ۲۰، محلهجامی

ادامه مطلب
مرکز خرید مالتپه پارک
مرکز خرید مالتپه پارک

مرکز خرید مالتپه پارکMaltepe Park Shopping Centerمرکز خرید ماتپه پارک با لیستی از انواع فروشگاه های پوشاک خانم ها و آقایان، جواهرات، لوازم دیجیتال، لوازم آرایشی و بهداشتی و ... می باشد که در هر بخش به برندهای سرشناس و نام آور زینت یافته است. از مشهورترین برندها می توان به حضور اپل، ویکتوریا سیکرت، سواروسکی و ... اشاره کرد.همچنین خوب است بدانید این مرکز خرید به پارکینگی با گنجایش۲۹۰۰ جای پارک و همچنین سینمای بزرگی به نام سینماماکسیموم اشاره کرد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، مالتپه، توگای یولو شماره ۶۷،جویزلی

ادامه مطلب
مرکز خرید کپسیتی
مرکز خرید کپسیتی

مرکز خرید کپسیتیCapacity Alisveris Merkeziمرکز خرید کپسیتی یکی از بهترین مراکز خرید در منطقه باکیرکوی استانبول است که با برندهای مشهور و معماری جذابش شما را به سوی خود دعوت می کند. در این مرکز خرید وسیع حدود ۲۰۰ مغازه و فروشگاه و ۲۱۷ برند مشهور جهانی و ترکی در کنار هم به چشم می خورند. کپسیتی همچنین به پارکینگی با ۲۵۰۰ جای پارک مجهز می باشد. در مجموع این مرکز خرید شکیل فضایی در حدود ۱۳۳ هزار متر مربع را به خودش اختصاص داده و دنیایی وسیعی از خرید لذت بخش را به شما هدیه می دهد.همچنین خوب است بدانید در مرکز خرید کپسیتی حدود ۹ سالن سینمای مجهز و به روز با ۱۵۰۰ صندلی وجود دارد.ساعات کار:۱۰ تا ۲۲آدرس:ترکیه، استانبول، باکیرکوی،خیابان فیشخانه شماره ۷، میدان زیتینلیک

ادامه مطلب
مرکز خرید اوزدلیک پارک
مرکز خرید اوزدلیک پارک

مرکز خرید اوزدلیک پارکOzdilek Park Istanbulمرکز خرید اوزدلیک، گرچه شاید در برابر دیگر مراکز خرید معرفی شده قدری کوچک تر باشد، اما محل قرار گیری آن در محله لونت استانبول و البته مغازه های آن، به قدر کافی جبران کننده هستند. مرکز خرید اوزدلیک درست در کنار مرکز خرید معروف کنیون قرار و مترو سیتی قرار گرفته و می توانید بازدید و گردش و خرید خود در آن ها را در یک یا دو روز قرار دهید.علاوه بر فروشگاه ها و مغازه های با کلاس، یکی از ویژگی های بارز و دوست داشتنی اوزدلیک، سقف سبز و گلخانه ای این مرکز خرید است. جایی که می توانید برای دقایقی از شلوغی و فضای شهری بیوک دره فرار کنید.مرکز خرید اوزدلیک علاوه بر فروشگاه های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیک، برای لوازم خانگی اش نیز مورد توجه است.

ادامه مطلب
مرکز خرید گرند جواهر
مرکز خرید گرند جواهر

مرکز خرید جواهر استانبولواقع شده درمنطقه شیشلی استانبول، بزرگترینمرکز خرید اروپاو ششمین مرکز خرید بزرگ جهان است و در بین گردشگرانتور استانبول ترکیهبسیار محبوبیت دارد.مرکزخرید جواهر استانبولکه 15 اکتبر 2005 افتتاح شده این مرکز توسط هلدینگ جواهر ساخته شد و سهام آن به یک شرکت انگلیسی با مالکان کویتی واگذار گردید،طراحیمجتمع تجاری-تفریحی جواهر استانبولتوسط شرکت طراحی ومعماری امریکایی مینورو انجام گرفته است.مرکز تفریحی و خرید جواهر استانبولدارای 10 طبقه و 343 فروشگاه و ظرفیت 2500 اتومبیل در پارکینگ سرپوشیده میباشد.درمرکز خرید جواهر استانبولتقریبا میتوانید هر چیزی را که احتیاج دارید تهیه کنید، بسیاری از مارك‌های معروف بین‌المللی چون: بنتون، ماسیمو دوتی، آدیداس، لیوایز، ریبوك، اسپریت و ... در این مركز شعبه دارند.دارا بودن سیستم روشنایی و تهویه هوای مدرن ، معماری جذاب، سالن و راهروهای زیبا، روشنایی بیرون فضایمرکز خرید جواهر در استانبولو بالا بودن امنیت و اهمیت بالا به نظافت و پاکیزگی محیط توانسته توجه بسیاری از شهروندان و گردشگرانتور ترکیهرا بسوی خود جلب کند.مرکز خرید جواهر استانبول به قدری بزرک است که در درون خود یک شهر بازی سر پوشیده تمام عیار جای می دهد. با نمایش فیلم های سینمایی روز دنیا، غذاهای لذیذ و خوشمزه از کشورهای مختلف دنیا، پارک بازی سرپوشیده مخصوص کودکان وغیره توانسته از نظر مساحت و اهمیت به تفریح مقام نخست را در ترکیه از آن خود کند .مرکز تفریحی آتلانتیسبا 58 هزار مترمربع محیط مسقف،مجتمع تجاری جواهررا به عنوان اولینمراکز خرید استانبولدارای مرکز متنوع نمودن و تفریحی برای گروههای سنی مختلف تور ارزان استانبول،تور ترکیه آورده است.مدیران مرکز تفریحی آتلانتیس همواره سعی در ارتقاء کیفیت تجهیز این مرکز به جدید ترین وسایل تفریحی را دارندساعت کاری مرکز خرید جواهر استانبول از ساعت 10 صبح تا 10 شب می باشد .

ادامه مطلب