ویزای انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

چنانچه قصد سفر به انگستان را برای گردش یا دیدار اقوام و آشنایان خود را دارید باید ویزای توریستی بگیرید. که برای دریافت آن  باید از وضعیت شغلی و مالی نسبتا خوبی برخوردار باشید داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، استرالیا و آمریکا می تواند برای اخذ این ویزا مفید باشد. در صورتی که شماجهت اقامت خود دعوتنامه ای از فردی که در انگلستان زندگی می کند نداشته باشید می بایست رزرو هتل ارایه نمایید.

متقاضیانی که قبلا ویزای انگلستان نداشته اند فقط می توانند برای ویزای ۶ ماهه اقدام نمایند. اما کسانی که در ۱۰ سال گذشته حد اقل یک ویزای توریستی ۶ ماهه داشته اند می توانند برای ویزای چند بار ورود  MULTIPLE  دو ساله اقدام نمایند. 

همچنین متقاضیانی که قبلا ویزای دو ساله داشته اند می توانند برای ویزای ۵ ساله اقدام کنند. لازم به ذکر است صدور ویزاهای فوق بر اساس صلاحدید افسر ویزا بوده و ممکن است مدت ویزا کمتر از مدت زمان درخواستی صادر شده و یا با صدور آن مخالفت شود که در هر دو صورت هزینه پرداختی به سفارت قابل استرداد نمیباشد. 

+مدارک مور نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

+ فرم ویزای انگلیس

ویزای تجاری انگلیس

  چنانچه قصد انجام امور کاری همچون شرکت در کنگره ، نمایشگاه و یا جلسات تجاری را دارید باید برای این ویزا اقدام نمایید. داشتن دعوتنامه برای اخذ این ویزا الزامی میباشد و  شما ملزم به تهیه رزرو هتل نیز می باشید مگر اینکه کسی از دوستان و یا آشنایانتان در انگلیس زندگی کند و برای شما یک دعوتنامه علاوه بر دعوتنامه تجاری ارسال کند.

 کسانی که جهت شرکت در نمایشگاه یا کنفرانسی در انگلیس ثبت نام کرده اند می توانند از برگه ثبت نام به جای دعوتنامه تجاری استفاده نمایند.

ویزای ازدواج انگلیس : 

این ویزا صرفا چهت مسافرت برای  ثبت ازدواج میباشد و جزء ویزاهای اقامتی به شمار نمیرود شما  تنها در صورت ازدواج با شخصی که اقامت دایم انگلستان را دارد و یا شهروند انگلیس میباشدمی توانید برای این ویزا اقدام کنید.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای دانشجویی به دو دسته اصلی تقسیم میشود:


1.چنانچه قصد تحصیل برای مقاطع مختلف تحصیلی در مدرسه و یا دانشگاهی در انگلستان را داریدباید برای این ویزا اقدام کنید 

متقاضیان این ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود در انگلیس باید درخواست صدور به دانشگاه نمایند. CAS LETTER نامه ای از طرف دانشگاه می باشد که جزییات تحصیلی شما و کدهای مورد نیاز برای ویزا در آن قید شده است. پس از دریافت این نامه متقاضی می تواند نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام نماید.


2. SHORT-TERM STUDY  این ویزا برای گذراندن دوره های تحصیلی کمتر از یک سال مانند دوره زبان و یا دوره های فرصت مطالعاتی صادر می شود. متقاضیان این ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه یا موسسه مورد نظر می توانند جهت اخذ وقت سفارت اقدام نمایند و نیاز به نامه CAS ندارند.

"رسالت ما رضایت شماست"