ویزای تایلند

تایلند

هر ساله بیش از بیست میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان به تایلند سفر می‌کنند که به نسبت جمعیت 70 میلیونی این کشور، آمار قابل توجهی است به ویژه اینکه آمار گردشگران با سرعتی قابل توجه رو به افزایش است. این کشور با هوای استوایی خود، به ویژه برای گردشگران ایرانی که عمده کشورشان از مناطق خشک و نیمه خشک به حساب می‌آید، جذابیت‌های خاص خود را دارد و در ایام تعطیل نوروز، میزبان ایرانیان زیادی می‌شود.

انواع ویزای تایلند

  1. ویزای توریستی یکبار ورود
  2. ویزای توریستی چند بار ورود 6 ماهه

  1. ویزای توریستی تایلند تا سه ماه بعد از صدور اعتبار دارد، یعنی مسافر با در دست داشتن این ویزا تا 3 ماه مهلت خروج دارد و پس از وارد شدن به خاک تایلند تا 58 روز میتواند اقامت داشته باشد این ویزا یکبار ورود single است، یعنی مسافر با در دست داشتن این ویزا تنها یکبار میتواند وارد خاک تایلند شود.
  2. در گذشته سفارت تایلند ویزای multi   تایلند یعنی 2 بار ورود را صادر میکرد، اما چند ماهیست که این ویزا برداشته شده و بجای آن ویزای multi 6 ماه صادر میگردد، این ویزا هم تا 3 ماه بعد از ورود اعتبار دارد لکن مسافر میتواند تا 6 ماه هر چند بار که میخواهد وارد خاک تایلند شود ولی باید در هر بار ورود 58 روز اقامت داشته باشد .

توجه داشته باشید  اگرحتی اگر یک روز بیشتر از زمان ویزای خود در این کشور بمانید با دردسرهای زیادی روبرو می‌شوید. ماندن در تایلند بعد از پایان زمان ویزا جریمه‌ی سنگینی دارد. اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید بیشتر از زمان ویزا در تایلند بمانید، باید به اداره‌ی مهاجرت درخواست کتبی برای تمدید زمان ویزا بدهید.

با ویزای توریستی شما اجازه‌ی کار یا اقامت ندارید.

در صورتی که بدون اجازه‌ مشغول کار شوید، مطابق قوانین پادشاهی تایلند جریمه خواهید شد.

در زمان درخواست ویزا حتماً باید در ایران باشید. اگر از کشور دیگری برای گرفتن ویزای توریستی تایلند اقدام می‌کنید، باید اجازه‌ی اقامت در آن کشور را هم داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای تایلند

مدت زمان صدور ویزای تایلند

برای صدور ویزای عادی  توریستی یکبار ورود تایلند 4 روز کاری زمان لازم است .

منظور از روز کاری، روزهای کاری سفارت تایلند در تهران است. روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی سفارت، روز کاری محسوب نمی‌شوند.

برای صدور ویزای فوری توریستی یکبار ورود تایلند دو روز کاری زمان لازم است


هزینه

بر ای صدور ویزا باید هزینه ای به سفارتخانه پرداخت نمایید که مبالغ آن به این شرح می باشد:

ویزای توریستی عادی  برای یک بار ورود: 45 یورو

ویزای توریستی فوری برای یکبار ورود تایلند : 45 یورو + 280000 تومان

ویزای مولتی 6 ماه تایلند ( 6 ماه اعتبار با هر بار ورود 58 روز اقامت ) : 295 یورو

قوانین کلی و مهم همه ی ویزاها

آژانس های مسافرتی تنها حق دارند برای توریست هایی که برای گردش و تفریح به تایلند سفر می کنند درخواست ویزا نمایند.

فرد مسافر در زمان درخواست ویزا باید شخصا در شهر تهران حضور داشته باشد.

اتباع افغانی و پاکستانی تنها در صورتی می توانند از سفارت تایلند در ایران درخواست ویزا کنند که حداقل مجوز اقامت در ایرانشان ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

در صورت انصراف به هیچ وجه پول پرداخت شده برای ویزا بازگردانده نخواهد شد.

"رسالت ما رضایت شماست"